Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані святкували річницю захоплення американських заручників


На антиамериканській демонстрації ісламської молоді під колишнім посольством США в Тегерані, 2 листопада 2012 року
Тисячі іранців відсвяткували в п’ятницю 33-ю річницю захоплення посольства США в Тегерані з 52 американцями, яких протримали заручниками 444 дні.

У столиці Тегерані демонстранти збиралися біля будівлі колишнього посольства, вигукували «Смерть Америці» і палили прапори США, а також Ізраїлю.

Святкування цієї річниці проводять в Ірані щороку на 4 листопада або в найближчі вихідні, якими в цій країні є п’ятниця й іноді також четвер.

Такі ж акції відбудуться і власне 4 листопада, день, оголошений в Ірані Днем учня, коли студенти й учні звільняються від занять, щоб узяти участь в антиамериканських та антиізраїльських демонстраціях.

4 листопада 1979 року, невдовзі після Ісламської революції в Ірані, учні і студенти, звезені автобусами до посольства США в Тегерані, за неофіційної підтримки нової ісламської влади країни напали на нього і захопили 65 американців – дипломатів, охоронців та інших працівників. 13 із них відпустили через кілька тижнів, 52 американці пробули заручниками 444 дні, до січня 1981 року. Від часу тих подій дипломатичні відносини між США й Іраном перервані.
XS
SM
MD
LG