Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську громадськість вшановує пам’ять жертв Великого терору


У суботу Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги, громадське об’єднання «Золота Паланка» разом із музеєм «Літературне Придніпров’я» запросили усіх небайдужих дніпропетровців вшанувати пам’ять жертв Великого терору: розстріляних в урочищі Сандармох (Карелія) у жовтні-листопаді 1937 року. Захід відбувається в обласній бібліотеці для молоді імені Свєтлова. У ньому беруть участь представники культурно-мистецьких та патріотичних організацій міста і області, навчальних закладів, молодь.

«Ми не чуємо від теперішньої влади намірів якимось чином згадати про трагічні події, що сталися 75 років тому в Сандармоху. Ніхто, здається, не збирається офіційно хоч якось відзначити цей трагічний ювілей в українській історії ХХ століття. Хоча це – загальнонаціональна трагедія, наш спільний біль і наша пам’ять», – зазначила голова обласного осередку Товариства імені Олени Теліги Тетяна Хуторна.

За її словами, для дніпропетровців особливим у списку розстріляних є ім’я земляка – Валер’яна Підмогильного – письменника і перекладача, «головна провина якого в тому, що працював заради української культури». Валер’яна Підмогильного розстріляли 75 років тому – 3 листопада 1937 року.

У 2012 році виповнюється 75 років від розстрілу в урочищі Сандармох 1111 діячів української культури «розстріляного Відродження», в’язнів Соловецького монастиря.

3 листопада 1937 року, до двадцятилітнього ювілею жовтневої революції, згідно з постановою Особливої трійки УНКВД Ленінградської області цвіт української інтелігенції було розстріляно в лісі під Сандармохом (Карелія).
XS
SM
MD
LG