Доступність посилання

ТОП новини

Британські спостерігачі аналізували причини успіху ВО «Свобода»


ВО «Свобода» захищає своїх висуванців у мажоритарних округах
Лондон – Британські спостерігачі вважають, що парламентські вибори в Україні мали низку недоліків, але результати загалом стали відображенням настроїв виборців. Під час обговорення у британському парламенті окремо зупинялися на успіху партії «Свобода».

Старовинна кімната номер 10 у Вестмінстері, де зазвичай засідають парламентські комітети, ледве змогла помістити всіх охочих брати участь у круглому столі про результати українських виборів. Голова Британсько-українського товариства лорд Рісбі на початку звернув увагу на тому, як багато учасників обговорення, а наприкінці вказував, якими виваженими, на його думку, стали дискусії.

Можливо, найгострішою темою стало обговорення успіху на виборах партії «Свобода». Депутат від Партії регіонів Леонід Кожара назвав крайніми навіть комуністів, не згадавши, що КПУ досі була партнером його партії в урядовій коаліції.

«Що не дуже добре в українських виборах, це те, що дві дуже радикальні партії з крайнього лівого і крайнього правого крила здобули велику частину українських голосів. Це означає, що буде новий присмак в українському парламенті. Усі дискусії будуть різкіші, ніж раніше… Ми усі стурбовані заявами «Свободи», особливо на адресу національних меншин. «Свободі» бракує толерантності, і ми особливо стурбовані антисемітськими заявами», – говорив Леонід Кожара.

Він також фактично визнав, що партія «Свобода» посилила свої позиції і в результаті політики Партії регіонів, зокрема, після схвалення мовного закону.

Розчаровані виборці шукають альтернативи

Британський депутат-консерватор Джон Віттінґдейл повідомив, що він був в Україні у день голосування і відвідав кілька виборчих дільниць. Віттінґдейл також розповів, що йому повідомляли про буцімто неонацистський характер партії «Свобода».

«Проте чоловік, якого я знаю дуже добре, – розповідав британський депутат, – дуже освічений, який супроводжував мене під час частини візиту, дуже поінформований чоловік, сказав мені, що він голосував за «Свободу». А він, наскільки я знаю, зовсім не фашист і не неонацист. Він – український патріот без ніяких сумнівів, і він і дуже обурений законами про мову, і хотів виявити свої національні почуття. Я підозрюю, що тут у Британії також є подібне. Йдеться про певне розчарування провідними політичними партіями, і розчаровані виборці шукають альтернативи», – сказав британський депутат Джон Віттінґдейл.

Серед запитань учасників круглого столу була і згадка про ув’язнення Юлії Тимошенко та інших провідних політиків. У той час як український представник намагався заперечити будь-який вплив цієї обставини на перебіг виборів, інші учасники обговорення мали застереження, і, зокрема, оглядач Орися Луцевич сказала: якби пані Тимошенко чи Юрій Луценко могли брати участь у виборчій кампанії, то результати були би, ймовірно, зовсім іншими.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG