Доступність посилання

ТОП новини

Уряд не втручається у справи «Бі-Бі-Сі», по якій ударили «сексуальні скандали»


Лондон – Британська телерадіомовна корпорація проводить розслідування недоліків редакторського контролю, які стали причиною помилкових безпідставних звинувачень на адресу одного з чільних колишніх політиків.

«Бі-Бі-Сі» змушена зараз показати, що може давати раду проблемам і самостійно реформуватися, якщо така потреба буде очевидною.

Тім Дейві каже, що це для нього зараз пріоритет. Він виконує обов’язки генерального директора «Бі-Бі-Сі» відтоді, як минулими вихідними подав у відставку Джордж Ентвісл, котрий пропрацював на посаді менше ніж два місяці.

Але цим розбори не закінчилися. Директор служби новин Гелен Боаден та її заступник тимчасово відсторонені від виконання обов’язків.

Небезпечна тема сексу

Головним чином зараз ідеться про лише два сюжети в одній новинній телепрограмі «Ньюзнайт».

Один сюжет був в ефірі 2 листопада, в ньому пролунали звинувачення на адресу колишнього чільного політика консервативної партії. Хоч імені тоді не назвали, але лорд Мак-Алпайн був заплямований звинуваченнями у сексуальній нарузі над дітьми.

Звинувачення були негайно спростовані, але... пізно. Також сексуальної експлуатації стосується телесюжет тієї ж таки програми «Ньюзнайт», який редактори кілька місяців тому вирішили не робити, бо там могли пролунати звинувачення стосовно колишнього дуже відомого телеведучого Джимі Савіла.

За іронією долі у випадку з Савілом редактори перестрахувалися, бо не мали доказів звинувачень, а у випадку з лордом Мак-Алпайном випустили сюжет, недостатньо його проконтролювавши.

Потрібні зміни

Оглядач новинної агенції Reuters Кріс Г’юз вважає, що «Бі-Бі-Сі» потрібні структурні зміни.

«Поєднання ролі генерального директора з обов’язками головного редактора – це виглядає не дуже розумно. Але є також питання внутрішньої культури. Чому найвищий посадовець не мав помічників, які б йому доповідали про найважливіші процеси в корпорації? Він сам не міг контролювати усе», – зауважує Кріс Г’юз.

Він, зокрема, висловив також думку, що уроки того, як «Бі-Бі-Сі» дає раду кризовій ситуації, є корисними для будь-якої великої компанії чи організації.

«Бі-Бі-Сі», звичайно ж, залишається унікальною компанією зі світовим значенням, а також є громадським мовником, і тому вимоги до неї особливо суворі.

Зокрема, в оглядачів виникає питання, чому тепер уже колишній генеральний директор пішов з посади, отримавши 450 тисяч фунтів компенсації?

Примітно, що британський уряд досі ніяк не втручається у справи корпорації, підкреслюючи цим незалежність «Бі-Бі-Сі» від партій при владі.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG