Підписаний Президентом закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів дії на грошово-кредитний ринок» покликаний допомогти Національному банку стримувати курс гривні, який не повинен коливатися більше ніж на 3%. Про це заявив у коментарі для Радіо Свобода член парламентського бюджетного комітету, депутат від Партії Регіонів Владислав Лук’янов. Коли у світі впали попит та ціни на товари, експортовані з України, що скоротило валютні надходження, влада має вживати регулятивні заходи – заради утримання курсу національної валюти та підвищення рівня внутрішнього споживання, наголосив він.
Враховуючи захист економічних і соціальних прав населення України, ми мусимо робити сильну гривнюВладислав Лук’янов
Стримувати гривню у цьому коридорі не реально, кажуть у банках
Утім, виконати завдання щодо утримання курсу на рівні, близькому до 8 гривень за долар, в умовах, коли скорочуються валютні надходження в країну, майже не можливо, зауважив у коментарі для Радіо Свобода голова наглядової ради Platinum Bank Юрій Блащук.
Утримувати цей курс – це завдання досить складне... Потрібна якась невеличка девальвація, яка зняла б цей надлишковий попитЮрій Блащук
Нацбанк зможе стримувати курс гривні не довше 3 місяців – Жебрівський
Український уряд мав би виконати настанови Міжнародного валютного фонду, щоб поновити кредитування з боку цієї установи та пожвавити темпи зовнішнього інвестування, наголосив у коментарі для Радіо Свобода член парламентського бюджетного комітету, депутат від НУНС Павло Жебрівський. За його словам, в іншому разі Нацбанк може повністю втратити контроль над курсоутворенням.
Може, як стиснута пружина, штовхнути достатньо далеко. 10-11 гривень за долар у лютому – це не межаПавло Жебрівський
У жовтні українці купили іноземної валюти на понад 2 мільярди доларів. Попит перед виборами виявився на 20% вищим, ніж за місяць до цього, у вересні. При цьому, за повідомлення Нацбанку, деякі банківські установи від продажу валюти фізичним особам відмовлялися.
13 листопада на міжбанківському валютному ринку за 1 долар давали понад 8,3 гривні.
Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів дії на грошово-кредитний ринок» Верховна Рада ухвалила
6-го листопада.