Доступність посилання

ТОП новини

У Києві відкрили меморіальну дошку Янушу Корчаку


Меморіальна дошка Янушу Корчаку
Сьогодні у центрі Києва відкрили меморіальну дошку видатному педагогу Янушеві Корчаку. Як заявив у своєму виступі посол Польщі в Україні Генрик Литвин, Януш Корчак – людина, яка стала «легендою за життя, класик дитячої літератури, педагог-новатор, зачинатель діяльності на захист прав людини, праведник світу», який загинув 1942 році в концтаборі «Треблінка» разом зі своїми учнями.

«Корчак пов’язаний не тільки з Польщею, не тільки з європейським єврейством, а і з історією світової думки», – наголосив посол Литвин.

До 70-річчя від загибелі видатного мислителя і педагога, Сейм Польщі проголосив 2012 рік Роком Януша Корчака.

Меморіальну дошку в Києві відкрили в рамках проведення Року Корчака в Україні, який проходить під гаслом «Немає дітей – є люди». Заходи у рамках Року Корчака патронують уряди Польщі й України, Центр дослідження історії східноєвропейського єврейства, Польський інститут і Музей Януша Корчака у Києві, Київська міська державна адміністрація.

Дошка скульптора Івана Григор’єва розташована на стіні будинку номер 47 на вулиці Володимирській, де у 1918 році жив лікар Корчак і де писав свою працю «Як любити дитину». Як зазначив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, більшість положень цієї праці лягли в основу декларації ООН з прав дитини, ухваленої 20 листопада 1989 року.
XS
SM
MD
LG