Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську нагородили творців нової версії першого українського ігрового фільму


У Дніпропетровську в середу підбили підсумки міжнародного фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-cinema» імені Данила Сахненка, піонера українського кінематографу, повідомили Радіо Свобода в управлінні культури Дніпропетровської міської ради.

За даними з управління, цього року для фестивального показу були відібрані творчі роботи понад 120 авторів із 17 міст України, а також із Росії, Білорусі, Франції, Чехії та США. У межах фестивалю також відбулись творчі зустрічі молоді з членами журі та учасниками, обговорення фільмів і дискусії, круглий стіл, а також презентація чотирьох фестивалів України («Моє місто – моє життя», «Кінокімерія», «Кіно під зірками», «Дивофільм»).

Подяками Дніпропетровської міськради також нагородили всіх, хто в рамках фестивалю брав активну участь у підготовці та здійсненні реконструкції першого українського повнометражного ігрового фільму «Запорозька Січ». Фільм зняв 100 років тому один із засновників українського кінематографу, катеринославець Данило Сахненко, однак, за винятком кількох кадрів, він не зберігся.

Ідея зняти нову версію фільму знайшла підтримку у різних колах: серед окремих митців, закладів культури Дніпропетровська, громадських організацій. До реалізації проекту долучились кінематографісти з різних міст України. Зйомки проводили 12 операторів із Луцька, Херсона, Шахтарська, Верхньодніпровська, Кривого Рогу та Дніпропетровська, а акторами, як і століття тому, стали жителі села Лоцманська Кам’янка.
XS
SM
MD
LG