Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську випекли символічний хліб у пам’ять про жертв Голодомору (ФОТО)


Понад 200 дніпропетровців вшанували в суботу ввечері пам’ять загиблих у Голодоморах мовчазною жалобною ходою центральними вулицями міста, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. Організатором акції виступила міська організація ВО «Свобода».

Активісти політичних та громадських організацій, небайдужі жителі зі свічками та пшеничним колоссям у руках пройшли мовчазною колоною від центру Дніпропетровська до привокзальної площі – того місця, де від голоду загинули тисячі селян, які втікали до міста в пошуках харчів. Там, неподалік пам’ятника одному з організаторів Голодомору 1932–33 років Григорію Петровському, кілька років тому активісти встановили хрест і камінь у пам’ять про загиблих.

Дехто тримав у руках плакати з написами за перейменування вулиць, названих іменами організаторів Голодомору.

«2005 року ми встановили цей пам’ятний знак на честь жертв Голодомору, на цьому місці, тому що українці, яким вдавалось вирватись із довколишніх сіл, приїздили сюди, на вокзал, щоб виїхати в якесь інше місце, щоб врятуватись від голоду; вони просили їжі, вони вмирали на цьому місці, під оцими стінами вокзалу. Ми маємо завжди пам’ятати цю трагічну історію», – сказав один із учасників заходу Микола Хоменко.

Після жалобної церемонії та молебню учасники розламали символічний хліб, спечений активістами акції. За декілька днів до мітингу ініціативна група молодих людей збирала у мешканців міста по кілька зернин пшениці, назбирали близько чотирьох кілограмів, які потім змололи на борошно і випекли хлібину в пам’ять про жертв Голодомору.

«Мета цієї акції – долучити наших громадян до взаємодопомоги і пожертви. Коли людина бере жменьку зерна своїми руками, вона розуміє, що жертвує, інші люди печуть із цих зерен хліб, який потім руками розламують люди, що беруть участь у ході. Ця трагедія повинна об’єднувати нас, а не розділяти», – сказав один із організаторів Кирило Дороленко.
XS
SM
MD
LG