Доступність посилання

ТОП новини

Американські конгресмени домовляються про уникнення «фінансової прірви»


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах члени Конгресу прагнуть домовитись про рівень податків, який має істотно підвищитись, якщо законодавці не дійдуть згоди. Між тим, часу залишається обмаль – лише один місяць. Якщо не домовляться, то країні загрожує «фінансова прірва», кажуть економісти.

Закінчується період скорочення податків, упроваджений ще попередником президента Барака Обами. Бюджет потребує більше надходжень внаслідок значного дефіциту, тому Білий дім запропонував підвищити податки, але не для всіх, а лише для заможної верстви, для тих, хто заробляє понад чверть мільйона доларів на рік, а це приблизно 21 тисяча доларів на місяць.

Демократи, партія президента, маючи більшість у Сенаті, верхній палаті Конгресу, підтримують пропозицію Білого дому. Вони кажуть: без збільшення бюджетних надходжень очікує «фінансова прірва», або так званий секвестр.

За раніше ухваленим законом, податки мають автоматично підвищити для всіх, не лише для багатих, а бюджетні витрати автоматично скоротять настільки, що може повернутися рецесія.

Демократи й республіканці спроможуться знайти спільну мову
Гері Рід
Гері Рід, лідер демократичної більшості у Сенаті, попереджає про наслідки. «Я залишаюся оптимістом у тому, що, коли йдеться про нашу економіку, про захист родин середнього класу від великого збільшення податків першого січня, демократи й республіканці спроможуться знайти спільну мову», – сказав він.

Конгрес на політичному жаргоні називають «кривенькою качкою»

Однак республіканці рішуче проти будь-яких нових податків для всіх, включаючи багатих. Їхній аргумент: багаті роблять інвестиції, рухають економіку, створюють нові робочі місця. Мітч МакКоннелл, лідер республіканців у Сенаті, пропонує компромісне рішення.

Ми погоджуємося зі збільшенням бюджетних надходжень шляхом скасування фінансових лазівок і лише за умов скорочення витрат...й скорочення податків
Мітч МакКоннелл
«Ми погоджуємося зі збільшенням бюджетних надходжень шляхом скасування фінансових лазівок і лише за умов скорочення витрат, реформування податкового законодавства у бік розширення бази й скорочення податків», – зауважив Мітч МакКоннелл.

Поки що компромісу не дійшли. Цей склад Конгресу на політичному жаргоні називають «кривенькою качкою», бо його повноваження закінчуються 31 грудня. Першого січня наступного року до Конгресу прийдуть новообрані депутати.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG