Доступність посилання

ТОП новини

Держсекретар США закликала Чехію обрати Сполучені Штати, а не Росію для будівництва на АЕС


Гілларі Клінтон на прес-конференції у Празі, 3 грудня 2012 року
Державний секретар США Гілларі Клінтон, яка перебуває сьогодні з візитом у Чехії на початку своєї поїздки Європою, закликала країну обрати американську фірму Westinghouse, а не російську «Атомстройекспорт» для будівництва двох нових енергоблоків на чеській атомній електростанції Темелін.

Вона зустрілася з керівниками Чехії з метою, за її словами, зміцнити енергетичну незалежність цієї країни.

У США заявляють, що ядерні проекти американської компанії Westinghouse (яка належить японському капіталові) відомі своєю безпечністю, що особливо важливо в часи після аварії на АЕС «Фукусіма-1» у Японії навесні минулого року. Крім того, там додають, що участь у проекті вартістю понад 10 мільярдів доларів створить у США 9 тисяч робочих місць.

Чеська компанія «ЧЕЗ», якій належить АЕС Темелін, має намір до кінця року обрати переможця для будівництва двох нових реакторів. Із американцями за це змагається російська компанія «Атомстройекспорт» у консорціумі з чеською фірмою, яка теж належить росіянам.

Наявні два енергоблоки цієї АЕС, добудовані на початку 2000-х років, поєднують у собі «західні» (головно американські) і «східні» (радянські/російські) ядерні технології.

За повідомленнями, нині Чехія отримує від Росії 60 відсотків споживаної в ній нафти, 70 відсотків природного газу і всі 100 відсотків ядерного пального.
XS
SM
MD
LG