Доступність посилання

ТОП новини

Дипломати країн НАТО аналізуватимуть сирійську кризу, відносини з Кремлем та Грузією


Голова НАТО Андерс Фоґ Расмуссен
Брюссель – Міністри закордонних справ країн-союзниць НАТО у вівторок та середу зберуться у брюссельській штаб-квартирі організації. Передбачається, що дипломати висловлять свою солідарність із Туреччиною, даючи згоду встановити на її кордоні з Сирією комплекси протиповітряної оборони «Патріот». Заплановані також обговорення російсько-натовських відносин та засідання комісії Грузія-НАТО.

Голови дипломатичних відомств 28 держав Північноатлантичного союзу обговорять ситуацію у гарячих точках планети та визначаться із подальшими діями щодо актуальних проблем безпеки по обидва боки Атлантики.

Нещодавнє прохання турецького керівництва встановити на кордоні із Сирією зенітно-ракетні комплекси «Патріот», вочевидь, отримає позитивну відповідь міністрів закордонних справ НАТО.

Голова НАТО Андерс Фоґ Расмуссен щодо цієї ініціативи Анкари заявив: «Їхнє встановлення мало б підвищити рівень турецької повітряної оборони для захисту населення і території. Це посприяє послабленню кризи на південно-східному кордоні НАТО».

Турецький уряд наголосив, що встановлення цих систем служитиме тільки оборонним цілям та ні в якому разі не підтримуватиме безполітної зони над Сирією чи будь-яких наступальних операцій
Андерс Фоґ Расмуссен
«До того ж, це було б конкретною демонстрацією солідарності та рішучості країн-союзниць. У своєму запиті турецький уряд наголосив, що встановлення цих систем служитиме тільки оборонним цілям та ні в якому разі не підтримуватиме безполітної зони над Сирією чи будь-яких наступальних операцій», – зауважує керівник НАТО.

На думку Рамсуссена, «Патріоти», зенітно-ракетні комплекси американського виробництва, могли б надати Німеччина, Нідерланди або Сполучені Штати, які мають у своєму арсеналі таке озброєння.

Міністр Лавров захищатиме позицію Росії щодо сирійської кризи

Листа із проханням надати системи «Патріот» уряд Туреччини надіслав до НАТО два тижні тому. І, як зазначають представники альянсу, значного прогресу вже досягли: посли при НАТО, військове керівництво та група оцінки ситуації на турецько-сирійському кордоні працюють дуже наполегливо. Тож, вочевидь, «зелене світло» для Туреччини дадуть вже у вівторок.

Водночас представники НАТО торкнуться питання сирійського конфлікту й у розмові з головою зовнішньополітичного відомства Росії Сергієм Лавровим, який раніше вже висловлював занепокоєння нагромадженням озброєнь, що, на його думку, можуть бути спрямовані проти режиму Сирії. На засіданні Ради Росія-НАТО міністри проаналізують двосторонні військово-політичні відносини із Російською Федерацією.

Упродовж нинішніх міністерських зустрічей у штаб-квартирі НАТО мають також провести засідання щодо перехідної фази місії в Афганістані, ситуації у Грузії та на Балканах, де на фактичному сербсько-косовському кордоні пожвавилося чергування багатонаціональних миротворчих Косовських сил під командуванням НАТО.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG