Конференцію «Україна після парламентських виборів 2012 року» організували неурядові організації, зокрема, Фонд Конрада Аденауера та Польсько-американсько-українська ініціатива з питань співпраці. Серед запрошених – політики, які спостерігали за перебігом виборів до Верховної Ради України.
Польські та німецькі учасники конференції констатували, що ці вибори відбулися з порушеннями демократичних процедур волевиявлення. Водночас вони наголошували, що навіть внаслідок таких виборів у парламенті сформована реальна, а не паперова опозиція до влади.
Польща відстоює у ЄС безвізовий рух із Україною
На тому, що у Верховній Раді, попри всі недоліки виборчого процесу, є реальна опозиція, наголошувала Катажина Пелчинська-Наленч, заступник міністра закордонних справ Польщі. «Яку ж стратегію країни ЄС повинні обрати щодо української держави?» – запитує вона.
Пелчинська-Наленч зауважила, що і в Києві, і в Брюсселі не бракує тих, які вважають, що процес євроінтеграції України, в якій порушуються права людини, потрібно зупинити. Однак позиція польської держави, за словами заступника міністра, залишається незмінною, і вона відстоює її в Європейському Союзі. Офіційна Варшава висловлює переконання, що ЄС повинен укласти договори з Україною про асоціацію та зону поглибленої вільної торгівлі, а також впровадити безвізовий режим для українських громадян.
Відкриття східного кордону ЄС – це найкращий спосіб, щоб наблизити Україну до ЄС за допомогою українського суспільстваКатажина Пелчинська-Наленч
Євросоюз не забуває про геополітику і вирішує долю Тимошенко
Карл-Ґеорґ Веллманн, депутат німецького Бундестагу від християнських демократів, вважає, що Європа не має права втратити Україну.
Україна – це європейська держава і вона має європейську перспективуКарл-Ґеорґ Веллманн
Євгенія Тимошеко, дочка ув’язненої Юлії Тимошенко, звертаючись із трибуни форуму до його учасників, говорила про те, що в Україні формується диктатура сім’ї Януковичів. За її словами, Євросоюз повинен рішучіше тиснути на українську владу, так, щоб змусити її припинити репресії щодо політичних опонентів. На думку Євгенії Тимошенко, ефективним способом вирішення долі її матері та Юрія Луценка можуть стати висновки Європейського суду з прав людини. Якщо цей суд ухвалить рішення про звільнення українських політиків, то вони можуть опинитися на волі.