Доступність посилання

ТОП новини

У Єгипті адміністративні суди погодилися спостерігати за законністю референдуму


Клуб суддів Державної ради (системи адміністративного судочинства) Єгипту вирішив сьогодні погодитися здійснювати судовий нагляд за конституційним референдумом, призначеним на 15 грудня.

При цьому судді висунули низку умов, серед яких і припинення блокування прихильниками президента Мохаммеда Мурсі приміщень головних судових органів, у першу чергу Вищого конституційного суду, а також забезпечення безпеки на референдумі – безпеки виборців, виборчих дільниць і судів, які розглядатимуть виборчі скарги.

Клуб суддів Державної ради повідомив також, що створить наглядовий комітет, який стежитиме за дотриманням цих вимог.

Також сьогодні ще одне об’єднання суддів у Єгипті заявило, що згодне наглядати за референдумом, після того, як попередніми днями закликало своїх членів бойкотувати такий нагляд.

На завтра і опозиція, і прихильники президента скликають масові мітинги, зокрема, у столиці Каїрі. Попередніми днями в таких демонстраціях і в сутичках між обома сторонами вже загинули, за різними даними, від п’яти до семи людей, кількасот потерпіли.

Від сьогодні в Єгипті набув чинності оприлюднений учора указ Мурсі, за яким війську доручено захищати урядові інституції напередодні референдуму. За цим указом військові мають співпрацювати з поліцією в дотриманні громадського порядку і на цей час отримують право затримувати цивільних.

Позавчора Мурсі також скасував свою суперечливу конституційну декларацію, якою він минулого місяця, серед іншого, вивів свої рішення з-під контролю судів, але водночас видав нову, яка підтвердила деякі з наслідків попередньої, зокрема, заміну генерального прокурора, якого Мурсі вже давно хотів усунути. Водночас президент відмовився виконати другу з головних вимог опозиції, а саме скасувати референдум щодо затвердження проекту нової конституції.

Критики і правозахисники кажуть, що цей проект, нашвидкуруч розроблений переважно ісламістами, передбачає порушення низки прав людини, зокрема, права жінок і меншин, і створення «релігійної держави», якої прагне Мурсі, виходець із ісламістських кіл.
XS
SM
MD
LG