Доступність посилання

ТОП новини

Прокурор у справі ЄЕСУ: захист Тимошенко вводить громадськість в оману


Прихильники Тимошенко під стінами суду в Харкові, 18 грудня 2012 року
Представник державного обвинувачення у справі про діяльність корпорації ЄЕСУ Вікторія Калита звинувачує захист екс-прем’єра Юлії Тимошенко в поширенні неправдивої інформації. Про це вона заявила сьогодні після того, як суд у Харкові вкотре переніс розгляд цієї справи через неможливість Юлії Тимошенко брати участь у засіданні.

«Сьогодні на засіданні захисники звернули увагу на те, що Верховний суд України в 2005 році виніс рішення, згідно з яким кримінальну справу щодо ЄЕСУ було закрито за реабілітуючими підставами. Я хочу зазначити, що такого рішення суду не існує. Сторона захисту намагається ввести в оману громадськість. Оскаржувалися зовсім інші судові рішення, і відповідно до них, захиснику було відмовлено в його скарзі», – сказала прокурор.

Вона вкотре наголосила, що Тимошенко намагається затягнути розгляд справи, не з’являючись до суду. Водночас, на запитання щодо того, чому сторона обвинувачення не скористається можливістю примусового доправлення екс-прем’єра до суду, Калита заявила: «Обвинувачення враховує те, що на даний час Тимошенко перебуває в лікарні, в стаціонарному закладі». Проте, наголосила прокурор, Тимошенко перебуває в лікарні вже вісім місяців, і при цьому вона може спілкуватися і проводить зустрічі, тому могла б з’явитися до суду.

Сьогодні Київський районний суд Харкова переніс засідання у справі колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо діяльності корпорації «Єдині енергетичні системи України» на 18 січня.

У ході засідання захист обвинуваченої просив закрити провадження по справі у зв’язку із відсутністю складу злочину. Захисник Сергій Власенко зазначив, що ті ж самі звинувачення інкримінували Юлії Тимошенко і в минулому: в 2005 році Генпрокуратура закрила справу, а Верховний суд України підтвердив законність такого рішення.
XS
SM
MD
LG