Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії затримали ще шістьох колишніх високопосадовців


Прем’єр-міністр Бідзіна Іванішвілі
Слідча служба Міністерства фінансів Грузії повідомляє в середу, що цього дня після допиту затримали шістьох колишніх чільних посадовців: екс-міністра фінансів і енергетики Олександра Хетаґурі, екс-главу Міносвіти і Мінюсту, а нині – гендиректора телекомпанії «Руставі 2» Ніку Ґварамію, колишнього заступника міністра економіки Каху Даменію, генерального директор АТ «Теласі» Деві Канделакі і ще двох колишніх високопоставлених чиновників.

Цих осіб допитали 19 грудня як свідків, їх допит тривав понад 5 годин. Їм інкримінують, зокрема, співучасть у справі про переказ одного мільйона доларів фіктивній компанії, яка, нібито, надавала послуги як консультант енергетичним компаніям.

Слідство ведеться, зокрема, за статтями «хабарництво», «дача хабара», «виготовлення, використання або реалізація підробленого документа, печатки, штампу або бланку», «виготовлення, використання або реалізація підробленої кредитної або розрахункової карти».

Арешти у Грузії розпочались на початку листопада, після формування нового уряду на чолі з Бідзіною Іванішвілі – одним із найбагатших людей Грузії (за даними журналу Forbes), лідером коаліції «Грузинська мрія».

Минулого місяця, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що арешти членів його команди – це з одного боку спроба залякати опозицію, а з іншого – «зачистка» політичного середовища, примус опозиції до мовчання.

Прем’єр-міністр Бідзіна Іванішвілі у розмові з міжнародними ЗМІ у свою чергу заявив, що не має наміру переслідувати опозицію і готовий продовжити реформування країни з метою її подальшої євроінтеграції.
XS
SM
MD
LG