Доступність посилання

ТОП новини

Луценко звинувачує Кузьміна у злочині (ВІДЕО)


Луценко подав на Кузьміна заяву про злочин
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Луценко подав на Кузьміна заяву про злочин

Київ – Мена (Чернігівська область) – 26 грудня минає два роки, як Юрій Луценко перебуває за ґратами. Екс-міністр внутрішніх справ заявив Радіо Свобода про злочин, нібито скоєний заступником Генерального прокурора Ренатом Кузьміним та іншими посадовцями прокуратури. Луценко наголошує, що саме Кузьмін та його колеги винні в даному арешті, який Європейський суд із прав людини визнав незаконним. Сам Ренат Кузьмін не виключає, що Луценка заарештували з порушеннями, але не бачить у цьому своєї провини.

Сьогодні виповнюється два роки від того дня, як колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка заарештували. Це сталося, коли він вийшов зі свого будинку погуляти з собакою. Згодом судді Печерського суду Києва засудили Луценка на чотири роки за те, що він нібито зловживав посадою міністра внутрішніх справ. Однак Європейський суд з прав людини визнав арешт та тримання Луценка під вартою упродовж півтора року незаконним. Це є підставою для кримінального переслідування слідчого Генпрокутратури Сергія Войченка та заступника Генпрокурора Рената Кузьміна, які ухвалили рішення про арешт екс-міністра, вважає Юрій Луценко.

Підстави мого звернення до правоохоронних органів є юридично досконалими. Адже Європейський суд із прав людини відхилив апеляцію України і ухвалив остаточне рішення, яким визнав мій арешт незаконним – за політичними мотивами
Юрій Луценко
«Підстави мого звернення до правоохоронних органів є юридично досконалими. Адже Європейський суд із прав людини відхилив апеляцію України і ухвалив остаточне рішення, яким визнав мій арешт незаконним, – за політичними мотивами», – заявив колишній посадовець.

Злочин Кузьміна вже довів Страсбурзький суд, стверджує Луценко

Юрій Луценко наголосив, що за цим рішенням український уряд повинен виплатити йому компенсацію в сумі 15 тисяч євро. А це, за словами екс-міністра, прямі збитки державі, заподіяні з вини Рената Кузьміна та інших посадовців Генпрокуратури України.

Ми маємо доконаний факт про незаконний арешт людини, і маємо доведений збиток державі у розмірі понад 100 тисяч гривень. З моєї точки зору – це беззаперечний доказ злочинних дій Кузьміна та Войченка
Юрій Луценко
«Ми маємо доконаний факт про незаконний арешт людини, і маємо доведений збиток державі у розмірі понад 100 тисяч гривень. З моєї точки зору – це беззаперечний доказ злочинних дій Кузьміна та Войченка, які безпідставно позбавили мене волі і завдали збитків державі в особливо великих розмірах», – заявив Луценко Радіо Свобода в Менській колонії, де він відбуває покарання за рішенням суду.

Екс-міністр додав, що за новим Кримінальним процесуальним кодексом його адвокати передали заяву стосовно дій Кузьміна та Войченка для реагування до правоохоронних органів і що 26 грудня його внесуть до загальнодержавного реєстру злочинів.

Кузьмін відкидає звинувачення Луценка

Ренат Кузьмін
Ренат Кузьмін
Зі свого боку, представники Генпрокуратури відкидають будь-які звинувачення у нібито вчинених ними злочинах. Ренат Кузьмін, коментуючи рішення Європейського суду з прав людини, наголосив, що у порушеннях прав Луценка під час його арешту винні не посадовці, а недосконалий Кримінально-процесуальний кодекс радянських часів, чинний на той момент.

За словами Кузьміна, Страсбурзький суд може зобов’язати Україну виплатити Луценкові компенсацію за арешт, і це рішення виконають. Але він додав, що звільнити його з-за ґрат могли б лише за умови, що на момент рішення Європейського суду з прав людини Луценко ще перебував би під слідством і не було б рішення Печерського суду.

Два дні тому спробу звільнити колишнього міністра з в’язниці за станом здоров’я здійснили його адвокати. Медичні обстеження виявили в нього цироз печінки та портальну гіпертензію – хвороби, які, за законом, несумісні з перебуванням за ґратами. Однак Менський районний суд Чернігівської області це клопотання відхилив. Клопотання захисту Юрія Луценка слухали просто у Менській колонії. Під час слухання Луценко повідомив журналістам, що понад 20 днів його залишали без ліків, а крім того, позбавили законного права на телефонний зв’язок.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG