Доступність посилання

ТОП новини

G8 і G20 збираються підштовхувати зростання глобальної економіки


Лондон – Організації найбагатших країн світу – G8 і G20 – проголосили своїм завданням на 2013 рік сприяти зростанню світової економіки. Керівництво цих країн заявило, що шукатиме способи стимулювати економіку за допомогою торгівлі, інвестицій та кращого регулювання фінансових ринків. При цьому щораз частіше лунають сумніви щодо ефективності вирішення міжнародних проблем з допомогою помпезних самітів, від яких обидві групи поки відмовлятися не збираються.

Серед кроків у напрямку стимулювання зростання світової економіки британський прем’єр Дейвід Камерон назвав завершення переговорів про зону вільної торгівлі ЄС з Канадою і плани почати такі переговори зі Сполученими Штатами та Японією.

Глава британського уряду вибрав місцем цьогорічного саміту «вісімки» Північну Ірландію.

Ми зберемося «Групою восьми» 17–18 червня в місцевості Лох-Ерн у графстві Фермана
Дейвід Камерон
«Ми зберемося «Групою восьми» 17–18 червня в місцевості Лох-Ерн у графстві Фермана. Я вважаю, що це буде найкраща реклама для Північної Ірландії», – оголосив Камерон.

Саміти на відлюдді

Знавці наголошують, що у виборі місця для самітів насправді головним чинником є не реклама якоїсь місцевості, а міркування безпеки і відгороджування від можливих демонстрацій протесту.

Те, що готель на гольфовому курорті Лох-Ерн фактично оточений озерами, мало б вирішувати багато завдань, що стоять перед організаторами.

Тим часом росіяни, які відповідають за цьогорічний саміт «двадцятки», очевидно, вважають, що їм масові протести не загрожують, і саміт керівників двадцяти найбагатших країн світу відбуватиметься 5–6 вересня у Петербурзі.

На порядку денному петербурзького саміту – також сприяння зростанню економіки світу і створення робочих місць з наголосом на інвестиціях як головному інструменті.

Проте є чимало скептиків, які стверджують, що саміти світових лідерів – це марнування часу і грошей, бо справжні проблеми вирішуються не там.

США більше не хочуть відповідати за все

Американський політичний аналітик Ієн Бремер наголошує, що зараз глобальні проблеми буде вирішувати важче, бо світ не має чіткого лідера.

Тепер у США немає жодного політика, який би вів мову про щось на зразок «Плану Маршалла» для Європи
Ієн Бремер
«Сполучені Штати меншою мірою готові надалі бути лідером, а європейці та японці зараз занадто переймаються своїми внутрішніми питаннями, – вважає Ієн Бреммер. – Наприклад, тепер у США немає жодного політика, який би вів мову про щось на зразок «Плану Маршалла» для Європи».

«США не збираються усувати Башара Асада у Сирії. Ми не будемо вести за собою процес домовленостей щодо глобального клімату. Тобто, йдеться про зміни балансу впливу у світі, а також сутності країн, які складають цей баланс, та про рівень бажання США і союзників вирішувати глобальні проблеми», – додає американський фахівець.

Можливо, передчуваючи труднощі у вирішенні політичних проблем, «Група восьми» і «Група двадцяти» наразі говорять лише про економічні завдання.

Але повністю уникнути таких гострих проблем, як громадянська війна у Сирії та, наприклад, територіальні суперечки Японії та Китаю, буде важко.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG