Доступність посилання

ТОП новини

Британці міркують про доцільність членства у ЄС


Дейвід Камерон
Лондон – 2013 рік може стати роком зміни статусу Великої Британії у Європейському Союзі. У січні від британського прем’єра очікують програмної промови: Дейвід Камерон мав би вказати на курс його уряду у ситуації, коли Європа потерпає від кризи. Німеччина, Франція та інші країни єврозони бачать вихід з кризи у тіснішій інтеграції, однак у Британії з таким підходом не всі згодні.

Британські урядовці і лідери парламентських партій змушені щораз більше прислухатися до того, що говорить Найджел Фараж – лідер порівняно молодої політичної сили, що називає себе «Партія незалежності Сполученого Королівства» (UK Independence Party).

Після двадцяти років існування UKIP зараз не має жодного депутата у Палаті громад британського парламенту, але на тлі кризи європейського монетарного союзу партія почала набирати ваги у політичних дискусіях, завдяки своїм безкомпромісним антиєвропейським гаслам.

Іронія полягає у тому, що партія, яка виступає за вихід Британії з ЄС, найкраще представлена саме у Європейському парламенті, де має 12 місць (із загальної кількості у 73 британські депутати).

Лідер UKIP Найджел Фараж також є євродепутатом і використовує трибуни у Брюсселі й Страсбурзі для критики ідеї Євросоюзу як федерації, наголошуючи на перевагах національних держав.

Якщо ви позбавляєте народ національної тотожності, якщо ви забираєте у нього демократію, то єдине, що залишається,це націоналізм і насильство
Найджел Фараж
«Якщо ви позбавляєте народ національної тотожності, якщо ви забираєте у нього демократію, то єдине, що залишається, – це націоналізм і насильство. Я можу лише сподіватися і молитися за те, щоб європроект був знищений ринком ще до того, як це станеться», – заявив Найджел Фараж під час дебатів у Європарламенті.

Його погляди, можливо, надто радикальні для багатьох британців, але тепер у Лондоні на найвищому рівні лунають заклики, щоб Британія змінила свій статус у ЄС і використовувати лише переваги спільного європейського ринку, відмовившись від участі у Євросоюзі як політичному проекті.

Асоціація замість членства?

Тепер навіть лунають припущення, що Британія може мати статус асоційованого члена ЄС, подібно до того, що може отримати Україна, якщо український уряд виконає передумови підписання відповідних угод.
Але є і гучні британські голоси, які застерігають проти виходу з ЄС.

Британія повинна вийти з цієї кредитної кризи експортуючи, повернувшись до розуміння, що ми – країна, яка живе торгівлею
Джон Крідланд
«Британія повинна вийти з цієї кредитної кризи експортуючи, повернувшись до розуміння, що ми – країна, яка живе торгівлею», – заявляє Джон Крідланд, який очолює «Конфедерацію британської промисловості» (CBI) – одну з найпотужніших організацій британських працедавців.

Пан Крідланд днями однозначно заявив, що Британія повинна залишатися членом Єросоюзу, бо їй це вигідно економічно. А теперішню кризу, за його словами, треба використати як нагоду для реформування ЄС у кращому напрямку.

Наразі дискусії щодо виходу Британії з ЄС суто теоретичні, але результати опитувань показують, що близько 56% британців тепер могли би проголоcувати за припинення членства в Євросоюзі.

Ці настрої сформовані й розвиватимуться значною мірою залежно від економічної ситуації у Європі і того, де британці бачитимуть кращі можливості для вирішення економічних проблем.

Дивитись коментарі (6)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG