Доступність посилання

ТОП новини

Києво-Могилянська академія подає до суду на Міносвіти


Президент НаУКМА Сергій Квіт
Національний університет «Києво-Могилянська академія» звернувся із позовом в Окружний адміністративний суд Києва через намагання Міністерства освіти і науки скасувати у виші «перехресний вступ» на магістерські програми.

Як повідомляє сайт університету, Києво-Могилянська академія «заснувала свій магістеріум як другий цикл вищої освіти у 1996 році, за два роки до того, як це було зроблено в Україні, саме за такою концепцією, узвичаєною в усьому світі».

«В Україні від 1998 року діє аномальний принцип «відповідності» напрямів кваліфікації бакалавра та магістра, що суперечить навіть чинному Закону України «Про вищу освіту», – йдеться у повідомленні.

«Тому в нашій країні випускник бакалаврської програми з фізики може вступати лише на магістерську програму з фізики, історик – на магістерську з історії, також навпаки – фінансист не має право вступати на програму з економічної теорії, культуролог – на філософію тощо… Ніде у світі, окрім України, при вступі на певну магістерську програму в абітурієнтів ніхто не питає, який бакалаврський диплом вони мають. Потрібно просто успішно скласти вступні іспити», – мовиться в повідомленні університету.

«Києво-Могилянська академія розглядає вимогу Мінмолодьспорту України скасувати «перехресний вступ» на магістерські програми як зазіхання на могилянську систему Liberal Arts Education (вільного творчого навчання), коли студенти самі формують траєкторію власного навчання», – наголошують у виші.

Міністр Дмитро Табачник продовжує «політику самоізоляції, запроваджуючи казарменну уніфікацію вищої освіти в Україні», заявили в НаУКМА.

В університеті наголошують, що позов спрямований на захист громадських і державних інтересів, пов’язаних із необхідністю підвищення якості українських університетів і їхньої конкурентоздатності на міжнародній арені.
XS
SM
MD
LG