Доступність посилання

ТОП новини

На Святвечір у Черкасах запланований Різдвяний фестиваль


(ілюстраційне фото
У Черкасах у неділю стартує перший Різдвяний фестиваль, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. Триватиме він упродовж двох тижнів – до 20 січня.

6 січня, на Святвечір, о 18-й годині Різдвяний фестиваль розпочнеться відкриттям Різдвяної шопки на Театральній площі міста. Заплановано, що актори Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка у шопці встановлять ясла з фігуркою немовляти Ісуса та виконають уривок із вистави за Різдвяною містерією-бурлеском Тараса Шевченка «Назар Стодоля». В понеділок увесь акторський склад театру покаже різдвяну виставу повністю.

«За традицією українці відзначають Різдвяні свята аж до Водохреща, – зауважує керівник фестивалю, виконувач обов’язків художнього керівника театру Сергій Проскурня. – Для нашого театру Різдвяний фестиваль – низка яскравих подій, зустріч із друзями-артистами, музикантами, співаками. Таким чином театр допомагає черкасцям інтегруватись у широкий мистецький простір, адже всі ці артисти широко відомі в Україні і в світі. А от у Черкасах більшість із них виступатиме вперше. Ми хочемо, щоб містяни і гості міста отримали якомога більше яскравих емоцій, позитивних вражень».

Щовечора аж до 20 січня на черкащан та гостей міста чекають різноманітні заходи. 8 січня відбудеться творча зустріч із народним артистом СРСР Василем Лановим, який спеціально для виступу в Черкасах підготував поезії Тараса Шевченка. В інші вечори на сцені театру лунатиме Різдвяна музика епохи бароко у виконанні Ніни Матвієнко та ансамблю старовинної музики, пройдуть вистави Черкаського та Кіровоградського театрів та «Київ-модерн-балету», бенефіси акторів та концерти класичної музики. Завершиться Різдвяний фестиваль 20 січня Великою колядою за участю черкаських колективів та одеського гурту «Чорнобривці».

Перший Різдвяний фестиваль у Черкасах організовано за підтримки Черкаської мерії та агенції культурних ініціатив «Живи в Черкасах».
XS
SM
MD
LG