Доступність посилання

ТОП новини

Іран: санкції Заходу скоротили експорт нафти на 40 відсотків


Ростам Гасемі, архівне фото
Міністр нафтової промисловості Ірану Ростам Гасемі заявив у понеділок, що за останні дев’ять місяців експорт іранської нафти скоротився на 40 відсотків через санкції, запроваджені країнами Заходу.

При цьому надходження до Ірану коштів за продану нафту скоротилося на 45 відсотків, додав він.

Досі Гасемі твердо заявляв, що санкції Європейського Союзу і США проти нафтової промисловості Ірану не призвели ні до яких негативних наслідків і що їх можна обійти, хоча інші чільні іранські урядовці визнавали шкоду від санкцій для економіки країни.

Зокрема, минулого місяця міністр економіки Ірану Шамседдін Хосейні заявляв, що через західне ембарго на іранську нафту, яке набуло чинності влітку минулого року, надходження до бюджету країни від продажу нафти впали на 50 відсотків.

Сполучені Штати Америки і Євросоюз минулого року припинили купувати нафту з Ірану і запровадили свої окремі санкції щодо нафтовидобувного сектору Ірану, що змусило й низку інших країн припинити закупівлі іранської нафти.

США і ЄС своїми санкціями щодо нафти намагаються позбавити Тегеран одного з головних джерел валютних прибутків Ірану, які чималою мірою йдуть на фінансування суперечливої іранської ядерної програми.

Через цю програму проти Ірану також діють уже чотири пакети міжнародних санкцій Ради безпеки ООН і ще низка санкцій окремих країн чи їхніх об’єднань.
XS
SM
MD
LG