Доступність посилання

ТОП новини

Глобальні ризики-2013 – нерівність у доходах і фінансовий дисбаланс – прогноз


Суттєва нерівність у доходах та хронічні фінансові дисбаланси є найбільш серйозними глобальними ризиками на 2013 рік. Про це йдеться у звіті «Глобальні ризики-2013» Всесвітнього економічного форуму.

На третьому місці опинився ризик зростання викидів парникових газів. Загалом респонденти вважають, що невдала адаптація до змін клімату – це екологічний ризик, який найбільше впливатиме на життя людства у найближче десятиліття.

Для звіту Всесвітній економічний форум опитав понад тисячу експертів та галузевих лідерів. У доповіді щодо 3013 року вони аналізують три основних ризики, названі «Охорона здоров’я та зайва самовпевненість людства», «Економічні та екологічні проблеми» та «Цифрові пожежі».

Щодо першого ризику, то у звіті йдеться про те, що він «виник зі взаємозв’язків між спротивом антибіотикам, хронічними захворюваннями та провалами у сфері міжнародного захисту інтелектуальної власності».

Щодо другого ризику, то, за висновками респондентів, серйозні соціально-економічні проблеми не дозволяють повноцінно боротися з наслідками змін клімату.

«Цифровими пожежами» у звіті названо непередбачувані наслідки, до яких може призвести оприлюднення у соціальних мережах тієї чи іншої інформації (для прикладу Всесвітній економічний форум наводить антиісламський ролик, оприлюднений на YouTube, який восени 2012 року спричинив масові акції протестів у мусульманських країнах).
XS
SM
MD
LG