Доступність посилання

ТОП новини

В Австралії арештували спільника російського торгівця зброєю Бута – США


У США прокуратура повідомила в четвер, що в Австралії арештували на запит США спільника засудженого торгівця зброєю з Росії Віктора Бута.

Як сказав у Нью-Йорку прокурор Пріт Бгарара, американського громадянина сирійського походження Річарда Аммара Чичаклі затримали в Австралії в середу.

Його звинувачують у тому, що він у змові з Бутом та іншими намагався купити у двох американських компаній літаки, якими збиралися транспортувати зброю до зон деяких із найкривавіших конфліктів на порушення міжнародних санкцій.

Самого Віктора Бута минулого року засудили у США до 25 років позбавлення волі. Його визнали винним у змові з метою вбивства громадян і посадовців США і наданні допомоги терористам. За даними обвинувачення, він збирався заробити мільйони на продажеві озброєнь колумбійському повстанському угрупованню, хоча покупці прямо заявляли, що хочуть із цією зброєю нападати на американців, які допомагають урядові Колумбії. Бут у відповідь називав американців «нашим спільним ворогом».

Захист Бута стверджував, що той не мав намірів насправді продавати зброю і вийшов із переговорів про цю оборудку. Бут заперечує свою вину. Росія, громадянином якої є Бут, засудила вирок йому як «безпідставний і упереджений».
XS
SM
MD
LG