Доступність посилання

ТОП новини

У МАГАТЕ висловили сподівання на доступ до військового об’єкту Ірану, Іран відкинув прохання


Герман Накерц розмовляє з журналістами на летовищі Швехат під Віднем перед вильотом до Ірану, 15 січня 2013 року
Керівник делегації Міжнародного агентства з атомної енергії на переговорах із Іраном висловив сьогодні сподівання, що на черговому колі цих переговорів агентство отримає дозвіл відвідати військовий комплекс Парчин, де, як підозрюють, раніше вели розробку іранської ядерної зброї.

Як заявив Герман Накерц, який також є заступником генерального директора МАГАТЕ, його візит на переговори до Тегерана має на меті поновити його розслідування щодо можливої іранської програми створення ядерної зброї.

Тим часом у Тегерані речник Міністерства закордонних справ Ірану теж висловив сподівання, що на переговорах, які мають відбутися завтра, вдасться досягти «широкої домовленості» з МАГАТЕ.

Водночас речник Рамін Мегманпараст виключив можливість надати інспекторам МАГАТЕ можливість відвідати Парчин. За його словами, цей об’єкт не має ніякого стосунку до ядерної програми Ірану.

Тегеран уже заявляв, що МАГАТЕ проводила перевірку Парчина в 2005 році і не виявила доказів таємної ядерної діяльності. Водночас фотографії з супутника, зроблені минулого року, свідчать про проведення в Парчині вибухових робіт, метою яких могло бути знищення слідів незаконної діяльності.

МАГАТЕ прагне від Ірану, крім доступу до Парчина, домовленості про так званий «структурований підхід», за яким Іран мав би дати відповіді на запитання щодо можливого військового виміру своєї ядерної програми. Тегеран натомість домагається можливості познайомитися з документами західних розвідок, на підставі яких виникли підозри про його можливий намір таємно створити ядерну зброю.
XS
SM
MD
LG