Доступність посилання

ТОП новини

Пенітенціарії розповіли про Тимошенко: прихованого спостереження немає, вона ночує не в коридорі


Заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби в Харківській області Андрій Лапінський знову заявив у вівторток, що за колишнім Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко не ведуть спостереження за допомогою прихованої аудіо- та відеоапаратури.

Як заявив він на брифінгу в Качанівській виправній колонії в Харкові, інших камер спостереження, крім трьох встановлених пенітенціарною службою офіційно, в палаті Тимошенко чи інших приміщеннях, де вона буває в Центральній клінічній лікарні № 5 «Укрзалізниці» в Харкові, немає.

При цьому, наводить його слова агентство УНІАН, камери працюють у режимі он-лайн, без запису зображення, а стежать за моніторами тільки охоронці-жінки.

Зі свого боку, начальник Качанівської колонії Ігор Колпащиков заявив на брифінгу, що Юлія Тимошенко в перебігу своєї акції громадянської непокори перебуває не в коридорі, як заявляють її захисники, а в «окремому побутовому приміщенні». За його словами, це кімната площею 25–30 квадратних метрів, у якій є душова кабіна, туалет і медичний тапчан із постільною білизною. Жінка-охоронець стереже її ззовні.

Він також додав, що з Тимошенко щодня проводять виховні бесіди з метою переконати її припинити свою акцію. За його словами, наразі колишня прем’єр не подавала заяви про закінчення акції, хоча в вівторок знову почала приймати медичні процедури.

Раніше Державна пенітенціарна служба вже неодноразово заявляла, що відеоспостереження за колишнім прем’єром відбувається в рамках закону, камери встановлені лише в її палаті і в коридорі, а в душі, маніпуляційній та інших приміщеннях ні прихованих, ні відкритих відеокамер немає. Крім того, в пенітенціарній службі заявляли, що за моніторами відеоспостереження працюють тільки жінки, в палаті Тимошенко присутній тільки персонал жіночої статі.

Минулого тижня захисник колишнього прем’єра Сергій Власенко оприлюднив відкритий лист Юлії Тимошенко до Президента Віктора Януковича, в якому вона оголосила про початок особистої акції громадянської непокори. Тимошенко, зокрема, відмовлялася спілкуватися зі слідчими і прокурорами, не мала наміру добровільно їхати до суду, а в разі спроби доправити її примусово обіцяла чинити фізичний опір. Екс-прем’єр також пообіцяла опиратися спробам обшукувати її речі чи її саму, а, крім того, відмовилася повертатися до палати доти, доки там здійснюватиметься відеоспостереження і перебуватиме охорона.
XS
SM
MD
LG