Доступність посилання

ТОП новини

Людей залякують, щоб мовчали – профспілки залізничників (ВІДЕО)


Потяги не ремонтуються, умови праці важкі, заробітна плата низька, а відповідальність велика, так визначає головні проблеми залізничників заступник голови профільної Вільної профспілки Людмила Грабова. За її словами, люди бояться говорити про проблеми, бо їм погрожують звільненням. Але на пікетування Кабінету Міністрів 16 січня до Києва приїхали представники трудових колективів усіх залізниць України.

Залізничники обурені тим, що уряд та «Укрзалізниця» не виконують загальну трудову угоду і не залучають профспілки до реформування галузі. Вони вимагають щорічно підвищувати заробітну плату та оновити рухомий склад залізниці.«При розробці й затвердженні фінансового плану «Укрзалізниці» на 2013 рік передбачити виділення коштів на придбання для потреб «Укрзалізниці» пасажирського, приміського та тягового рухомого складу й підвищення заробітної плати залізничників на 25%, як це передбачено п. 3.2.1. Галузевої угоди», – йдеться у звернення Вільної профспілки залізничників України до Кабінету Міністрів та керівництва «Укрзалізниці».Також залізничники вимагають забезпечення нормальних умов праці й вилучення провідників і начальників поїздів із переліку тих співробітників, яких наймають на роботу за контрактом.

У разі невиконання вимог, профспілки погрожують «працювати за інструкціями», і тоді, за їхніми словами, «залізниця стане, як «Хюндай» у зимову ніч».

Радіо Свобода направило інформаційний запит керівництву «Укрзалізниці» із проханням прокоментувати вимоги профспілок. Там пообіцяли, що зроблять це пізніше.

  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG