Доступність посилання

ТОП новини

Шкіль має намір просити притулку в Чехії


Андрій Шкіль
Колишній народний депутат Андрій Шкіль має намір просити політичного притулку в Чехії, де він нині перебуває.

Про це Шкіль заявив Радіо Свобода. За словами опозиціонера, він подасть заяву після 22 січня.

«Конкретного дня ще немає, я ще власне не думав над конкретним днем, чесно кажучи. Але саме рішення – швидше всього змінено не буде», – зауважив він.

У п’ятницю газета «Сегодня» написала, що Шкіль збирається подати заяву про притулок наступного тижня. «Ось 22 січня в Україні буде День соборності, рішення цього дня буде навіть символічним», – цитує газета екс-депутата.

Шкіль пояснив свій вибір тим, що Чехія є демократичною, відкритою країною, а чеську мову вивчити набагато легше, ніж інші.

Відповідаючи на запитання, якою роботою політик займеться в Празі, Шкіль сказав газеті «Сегодня», що працюватиме в громадських організаціях або писатиме для ЗМІ.

У 2001 році Андрій Шкіль був лідером УНА-УНСО, членом ради акції «Україна без Кучми». В березні його заарештували, він провів рік під арештом у СІЗО, однак вийшов на волю завдяки обранню до парламенту.

На останніх виборах до парламенту Шкіль не пройшов до парламенту за списком «Батьківщини». Він заявив, що політичні переслідування стосовно нього ніколи не припинялися, а справу про події 9 березня 2001 року біля Адміністрації Президента під час акції «Україна без Кучми» досі не закрили.

Водночас правоохоронці заявляють, що підстав для переслідування Шкіля немає.
XS
SM
MD
LG