Доступність посилання

ТОП новини

Німецький суд підтвердив, що Азаров мав підстави говорити про причетність Тимошенко до корупції – Кабмін


Департамент інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів повідомив у п’ятницю, що німецькі адвокати, які діяли на доручення Прем’єр-міністра Миколи Азарова, офіційно отримали і передали прем’єрові рішення Земельного суду Гамбурга в Німеччині, який у жовтні минулого року відхилив позов до голови уряду від Юлії Тимошенко.

За повідомленням, Юлія Тимошенко позивалася щодо припинення протиправних дій, які нібито полягали у розповсюдженні Миколою Азаровим інформації про її причетність до корупції у зв’язку зі справою Павла Лазаренка, яку розслідувала американська юстиція. Також вона вимагала сплатити їй 300 тисяч євро нібито завданих збитків. Ідеться про заяву прем’єра в червні 2012 року, коли Азаров у прямому ефірі німецького телеканалу АRD демонстрував, як мовиться в повідомленні, позов Міністерства юстиції США у справі Лазаренка, в якому Тимошенко згадується як співучасниця Лазаренка, засудженого у справах щодо шахрайства, відмивання грошей і корупції.

Як пише пресова служба Кабміну, Земельний суд Гамбурга не знайшов підстав вважати ту заяву Прем’єр-міністра недостовірною. Навпаки, в рішенні суду зазначено, що Тимошенко визначена як одна зі співучасників Лазаренка у відмиванні коштів, корупції та інших злочинах, у багатьох місцях висновку Міністерства юстиції США відображена її участь у діях, за які Лазаренко був засуджений. І Тимошенко має це визнати, спеціально зазначає гамбурзький суд, як пише прес-служба українського уряду.

Таким чином, відхилений позов Тимошенко став першим випадком, коли суд великої європейської держави визнав, що є підстави підозрювати Тимошенко у співучасті Лазаренкові у справах, за які він був засуджений, роблять висновок автори повідомлення.

До нього долучено зображення першої сторінки документу, що виглядає як висновок Земельного суду Гамбурга у справі, номер якої названий як 324 O 486/12: в ньому повідомлено, що за рішенням суддів Кефер, Міттлер і Еллерброк (імена чи ініціали суддів-жінок не вказані) 22 жовтня минулого року позивачеві Тимошенко відмовлено в її позові, і вона має сплатити судові видатки відповідно до позовної суми у 300 тисяч євро.

Підставою відхилення двох письмових подань Тимошенко названо те, що оскаржувані заяви відповідача (Азарова) не порушили її загальне право на недоторканність приватного життя.

Решти документу, зокрема, сторінок, де мали б бути такі дані, як дата його укладення, автори документу тощо, на сайті Кабміну не наведено.

У четвер захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що поширена раніше перша інформація про це рішення суду неправдива і «тотально не відповідає дійсності».

У середу про це рішення вперше повідомило державне агентство «Укрінформ». Як мовилося в тому повідомленні, у позовній заяві адвокати Тимошенко просили німецький суд винести ухвалу про заборону прем’єрові Азарову посилатися на документи судів США і робити заяви про причетність Тимошенко до корупції і до справи Лазаренка як співучасниці.

Прокурор у справі колишнього Прем’єр-міністра України Павла Лазаренка, в якій його засудили у США, Марта Берш заявляла раніше, що Юлія Тимошенко не була звинуваченою в тій справі, а була згадана в обвинувальному висновку Міністерства юстиції США як особа, яка брала участь у змові, але якій не висували звинувачень. При цьому, нагадала колишня прокурор, суд визнав недостатніми надані звинуваченням докази вини Лазаренка за тими епізодами, в яких фігурувала Тимошенко, і відхилив їх.

Берш, яка на суді над Лазаренком представляла сторону звинувачення, уточнила, що саму Тимошенко на тому суді не звинувачували: докази, які відхилив суд, мали на меті довести фінансові злочини Лазаренка, а не Тимошенко.

На особисту думку Марти Берш, Юлія Тимошенко, яка надсилала Павлові Лазаренку багатомільйонні суми, була в тій справі свідком, а можливо, і потерпілою від шантажу колишнього прем’єра.
XS
SM
MD
LG