Доступність посилання

ТОП новини

Кого боїться Віктор Янукович? (Огляд преси)


Останнім часом Віктор Янукович рідко виходить між люди й уникає публічності. Однак, як зауважує «Український тиждень», у цьому є один безсумнівний плюс: кожен невиїзд Віктора Федоровича – це колосальна економія на численному обслуговуючому персоналі, перекритті руху та інших церемоніальних заходах. Супровід із кільканадцяти охоронців – це тільки те, що помітно неозброєним оком, а ще ціла армія «бійців невидимого фронту», які супроводжують українського президента на дахах, у натовпі під виглядом цивільних, по периметру тощо. Такі параноїдальні заходи безпеки, якими супроводжують усі заходи за участю «гаранта», наштовхують на думку про те, що йому справді загрожує серйозна небезпека. Від кого – про це йдеться в статті «Чого (кого) боїться Янукович».

Причини провалу в Україні проголошених владою реформ, передусім, адміністративної, аналізує тижневик «Дзеркало тижня». Саме адмінреформа, як наголошує видання, за задумом ідеологів Банкової, мала б оптимізувати державний апарат, стати першим етапом реформи держуправління та ключем до решти реформаторських ініціатив влади. Однак вона, навпаки, стала гальмом. Замість сучасного автомобіля з бортовим комп'ютером, де чітко закріплені функції для безпечного і безперебійного руху державної машини, українці опинилися в горбатому «Запорожці», за кермом якого сидить хоча й самовпевнений, але недисциплінований і невмілий водій-порушник. Тижневик переконує, що офіційної концепції реформи просто немає. Як не виявилося у реформи і єдиного центру. А мета звелася до банальної люстрації чиновників та просування своїх людей на потрібні посади. Заголовок публікації: «Чому не їде державна машина».

Поділивши парламентські комітети, народні депутати тим самим визначили ролі і персональний склад їхніх виконавців у тих дійствах, які розігруватимуться у Верховній Раді в найближчі два роки аж до наступних президентських виборів. Зокрема, як пише тижневик «Коментарі», опозиція підготувала для себе майданчики, на яких вона збирається розгортати кампанії «боротьби з антинародним режимом». А угруповання в складі владної більшості забезпечили собі канали для лобістського впливу на органи виконавчої та судової влади, плоди якого можна буде видавати за результати «турботи про громадян». Конкретніше йдеться в матеріалі «В які ігри зіграє парламент».

Українська система покарань малолітніх злочинців не перевиховує, а радше, кує кадри для кримінального світу. Як стверджує тижневик «Кореспондент», більше від половини підлітків, що відсиділи в колоніях, стають рецидивістами. На думку експертів тижневика, в країні майже немає профілактики підліткової злочинності, а її показники істотно занижені.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG