Причини провалу в Україні проголошених владою реформ, передусім, адміністративної, аналізує тижневик «Дзеркало тижня». Саме адмінреформа, як наголошує видання, за задумом ідеологів Банкової, мала б оптимізувати державний апарат, стати першим етапом реформи держуправління та ключем до решти реформаторських ініціатив влади. Однак вона, навпаки, стала гальмом. Замість сучасного автомобіля з бортовим комп'ютером, де чітко закріплені функції для безпечного і безперебійного руху державної машини, українці опинилися в горбатому «Запорожці», за кермом якого сидить хоча й самовпевнений, але недисциплінований і невмілий водій-порушник. Тижневик переконує, що офіційної концепції реформи просто немає. Як не виявилося у реформи і єдиного центру. А мета звелася до банальної люстрації чиновників та просування своїх людей на потрібні посади. Заголовок публікації: «Чому не їде державна машина».
Поділивши парламентські комітети, народні депутати тим самим визначили ролі і персональний склад їхніх виконавців у тих дійствах, які розігруватимуться у Верховній Раді в найближчі два роки аж до наступних президентських виборів. Зокрема, як пише тижневик «Коментарі», опозиція підготувала для себе майданчики, на яких вона збирається розгортати кампанії «боротьби з антинародним режимом». А угруповання в складі владної більшості забезпечили собі канали для лобістського впливу на органи виконавчої та судової влади, плоди якого можна буде видавати за результати «турботи про громадян». Конкретніше йдеться в матеріалі «В які ігри зіграє парламент».
Українська система покарань малолітніх злочинців не перевиховує, а радше, кує кадри для кримінального світу. Як стверджує тижневик «Кореспондент», більше від половини підлітків, що відсиділи в колоніях, стають рецидивістами. На думку експертів тижневика, в країні майже немає профілактики підліткової злочинності, а її показники істотно занижені.