Доступність посилання

ТОП новини

Чому влада не змогла створити стабільну більшість у парламенті? (Огляд преси)


Після виборів влада глянула на ситуацію в новому парламенті тверезим поглядом і зрозуміла, що все далеко не так райдужно, як хотілося, переконує газета «Сегодня». З одного боку, головного регіонали домоглися: опозиція не зможе отримати у Верховній Раді більшість, поки ситуація в країні в цілому (і, відповідно, для влади) кардинально не погіршиться. З іншого, стабільну більшість владі створити так і не вдалося. Потенційно Банкова може розраховувати на голоси 260 депутатів, однак майже половина з них не є повністю підконтрольними – на відміну від парламенту річної давності. Тут є об'єктивні причини, головна з яких – перегрупування у виконавчій владі призвело до того, що у багатьох провладних депутатів пропала мотивація працювати в більшості. Результат: все, чого змогла домогтися влада за ці місяці, – розподіл влади в парламенті, затвердження прем’єра та зміна керівництва Нацбанку. Заголовок статті – «Рада: 90 днів маневрів».

Найближчим часом держава має намір запровадити програму здачі в оренду нового житла з подальшим правом викупу під 3% річних. Такий крок, на думку можновладців, має стати більш фінансово комфортним для тих, хто потребує соціального житла, аніж чинна програма пільгового кредитування. Нова програма будівництва доступного житла обходитиметься без бюджетних коштів. Бо тепер забудовникові йтимуть компенсації за рахунок безплатних земельних ділянок і підведення комунальних мереж до новобудов. Однак громадські активісти у коментарі газеті «День» нарікають: «програма непогана, а ось якість її реалізації – під сумнівом». Адже проконтролювати цей процес у громадськості немає інструментів. І не виключено, що заманливий «карт-бланш» від держави отримають наближені до влади забудовники, а до цього списку «привілейованих» потраплять ті будівельні об’єкти, щодо яких грубо порушено терміни введення в експлуатацію, зокрема з вини забудовника.

Низький рівень зарплат, відсутність професійного росту – лише частина причин, через які 80% українських топ-менеджерів і керівників середньої ланки збираються за першої слушної нагоди покинути країну і шукати кращого життя за кордоном. Серед освіченої молоді ситуація ще тривожніша, наголошують «Ізвестія в Україні». За статистикою, на іноземну економіку готові працювати 9 із 10 сьогоднішніх студентів. Експерти видання переконують, що Україна стала кузнею кадрів для європейських компаній в науці, інженерних розробках і програмуванні.

Ціна централізованого опалення житла безпідставно завищена й щороку
вимиває з кишень громадян 12 мільярдів гривень, стверджують експерти «Газети по-українськи». Вони вважають, що Нацкомісія з питань регулювання комунальних тарифів надала урядові науково необґрунтовані тарифи. Причина в тому, що нові власники теплопідприємств не вкладають у теплозбереження, а просто підвищують тарифи. Їм треба отримати прибуток і перекрити всі витрати – у тому числі безгосподарні. Таким чином маскують кризову ситуацію в комунальному господарстві.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG