Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС висловили занепокоєння арештами журналістів в Ірані


Катрін Аштон на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі 31 січня 2013 року, де вона виступила і з заявою щодо Ірану
Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон висловила сьогодні занепокоєння останньою хвилею арештів журналістів в Ірані.

Як мовиться в її заяві, такі дії становлять політично мотивоване залякування.

Міністерство розвідки Ірану попередило вчора, що після арешту днями майже півтора десятка журналістів може арештувати чи викликати на допити й подальших працівників засобів інформації, яких звинувачують у зв’язках із закордонною «контрреволюційною» мережею. Натомість можуть звільнити декого з уже затриманих, хто, можливо, не усвідомлював цих зв’язків, мовиться в повідомленні.

За словами міністерства, що є службою розвідки і одним із органів внутрішньої безпеки Ірану, арештовані є членами «однієї з найбільших мереж» поширення інформації, пов’язаних із Заходом. Цією мережею, як стверджує спецслужба, керує британська громадська телерадіокорпорація «Бі-Бі-Сі». Там уже відкинули такі звинувачення як безпідставні.

Крім того, низка журналістів, які працюють у міжнародних засобах інформації перською мовою, зазнала днями кібернападів. Серед потерпілих – працівники іранської служби «Бі-Бі-Сі» і журналісти Радіо Фарда – іранської служби Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода.

Арешт низки журналістів кількох газет, які виступають за реформи, і напівофіційного агентства новин та інші акції проти іранських журналістів вважають початком нової хвилі кампанії репресій напередодні виборів президента Ірану, що мають відбутися 14 червня.
XS
SM
MD
LG