Доступність посилання

ТОП новини

Влада будує російськомовну Україну (огляд преси)


Київ – Політика чинної влади скерована на побудову російськомовної України, стверджує дописувач газети «День». На його думку, у мовній сфері після ухвалення закону Колесніченка-Ківалова ситуація істотно погіршилася. Завдяки старанням керівників Міністерства освіти й низки місцевих управлінь вперше в історії незалежної України скоротилася кількість учнів в україномовних класах і школах. Зникло багато «острівців» україномовності на Сході й Півдні (що пов’язано із швидкою русифікацією раніше переважно україномовних FM-станцій). У Кабміні та інших урядових установах у Києві державна мова ще є мовою письмових документів, але вже майже не є мовою реального повсякденного спілкування.

Місія МВФ покинула Україну. Достеменно невідомо, яким буде рішення кредитора. Однак експерти газети «День» переконують: без відновлення співпраці з МВФ Україні загрожує дефолт. Адже держборг країни зріс до рекордної суми – 400 мільярдів гривень. На цьому тлі дещо малозначущою виглядає діяльність українських міст у сфері формування муніципальних запозичень – частка боргу муніципалітетів у сумі державного боргу України не перевищує 1,5 відсотка. Однак саме борги українських міст стали однією з найбільш резонансних економічних тем 2012 року. Водночас зараз, як переконує газета, Мінфін блокує спроби міст залатати бюджетні дірки, щоб краще виглядати перед МВФ. Які ж насправді загрози несуть для українських міст сьогоднішні боргові зобов’язання, та чи має шанс їхнє керівництво завоювати довіру мешканців до своєї боргової політики? Про це йдеться в статті «Борги – привілей влади».

Основні соціальні блага, які частково недоступні для українців, – це безперебійне електропостачання житла, звичайний водопровід із придатною для пиття водою, регулярне транспортне сполучення і дорожня інфраструктура, переконує газета «Факти». Однак на першому місці в антирейтингу послуг – приїзд «швидкої». Починаючи з 1 січня 2013 року, медики повинні прибувати на місце події максимум через 10 хвилин після виклику в місті і через 20 хвилин – у сільській місцевості. Однак, як наголошує видання, на практиці це здійснити неможливо, бо 70 відсотків автомобілів вже відслужили встановлений термін експлуатації.

Сьогодні приватні детективні бюро є практично в усіх країнах Європи. В Україні ж, як зауважує газета «Голос України», узаконені приватні нотаріуси, адвокати, юридичні контори, навіть приватні охоронні фірми, при цьому приватної детективної діяльності законодавчо досі не існує. Хоча, як переконує дописувач парламентської газети, давно назріла необхідність ухвалення необхідного закону, який дасть змогу легалізувати діяльність. За неофіційними даними, у всіх регіонах країни працює кілька тисяч приватних детективів і приватних детективних агентств. Ухвалення зазначеного закону закладе основу для створення нових робочих місць і, відповідно, розширить базу оподаткування. Це особливо актуально для колишніх працівників органів внутрішніх справ та інших правоохоронців, які після виходу на пенсію у доволі активному віці ще можуть стати корисними людям, бо мають величезний досвід такої роботи. Крім того, функціонування приватних детективів та їх об'єднань дасть можливість усунути фактичну монополію державної правоохоронної системи. Стаття називається «Найму собі приватного детектива...».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG