Рішення МОК викликало особливо гострі реакції на пострадянському просторі, де спортсмени-борці досягали значних успіхів на Олімпіадах. Представники цього виду спорту в Україні вважають, що це може бути болючим ударом по принципах олімпійського руху взагалі.
Ті псевдо-причини, які висунуті під час таємного голосування членів МОК – вони віддають блюзнірством, огидністю, дивовижністюЕльбрус Тедеєв
Олімпійський чемпіон із вільною боротьби Афін (2004), неодноразовий чемпіон світу, нині депутат Верховної Ради України від Партії регіонів Ельбрус Тедеєв в інтерв’ю Радіо Свобода сказав: «Ми відреагували на таке рішення дуже емоційно. Оці всі пункти, котрими МОК аргументує те, що наш вид спорту не відповідає критеріям олімпійського руху, олімпійським дисциплінам, не відповідають дійсності… Ті критерії, і ті псевдо-причини, які висунуті під час таємного голосування членів МОК – вони звичайно віддають блюзнірством, огидністю, дивовижністю. Ми такого голосування не приймаємо, ми проти такого ведення олімпізму».
Спортсмени пострадянського простору підозрюють, що це – удар по їхніх країнах
Ельбрус Тедеєв також не виключив, що однією з причин такої пропозиції МОК може бути «роздратування певних осіб тим, що часто більшість медалей у боротьбі виграють якраз представники пострадянських країн». Такої ж думки і президент російської Федерації спорту з боротьби Михайло Маміашвілі.
Так, росіяни виграли в Лондоні на останній Олімпіаді 2012 року 11 медалей із 82-х саме у боротьбі, Азербайджан – 14 із 26 , Вірменія – 6 із 12, Грузія – 11 із 21, також у боротьбі. Щоправда, Україна здобула в Лондоні лише срібло у вільній боротьбі (Валерій Андрійців).
Ірина Мерлені, олімпійська чемпіонка з вільної боротьби в Афінах (2004) і призер Олімпіади в Пекіні (2008), тепер у Києві проводить турнір з боротьби свого імені серед підлітків (хлопців і дівчат). Вона також відповідає в НОК України за боротьбу і сподівається, що МОК все ж не піде на виключання боротьби з програми Олімпіад.
Боротьба – це із споконвіків найцікавіший вид спорту, найбільш видовищнийІрина Мерлені
«Це рішення все ж таки помилкове. І думаю, що МОК це зрозуміє, тому що вільна боротьба – дуже перспективний, дуже цікавий, дуже молодий, і разом з тим, вже дуже древній вид спорту. Ми всі пам’ятаємо, що ще колись за древніх греків, коли проводилися перші Олімпійські ігри, то тоді брали участь всього лише три види спорту – легка атлетика (біг, диск) і боротьба. Вже потім пішли – і гімнастика, і плавання… Боротьба – це із споконвіків найцікавіший вид спорту, найбільш видовищний», – зауважила Мерлені Радіо Свобода.
Експерти також не виключають, що однією з причин такої пропозиції МОК щодо боротьби може бути незначна присутність в керівництві Комітету саме представників боротьби, як виду спорту.
У четвер Національний олімпійський комітет і українські спортсмени-борці, як повідомив Ельбрус Тедеєв Радіо Свобода, проведуть у Києві прес-конференцію, де будуть протестувати проти такої пропозиції Міжнародного олімпійського комітету.