Доступність посилання

ТОП новини

США назвали модернізацію заводу збагачення урану в Ірані провокацією


Державний департамент США заявив у четвер, що встановлення в Ірані збагачувальних центрифуг нового зразка на головному іранському підприємстві збагачення урану є «ще одним провокаційним кроком».

А в Білому домі США висловили сподівання, що на майбутнє коло переговорів із шістьма країнами світу наприкінці місяця Іран прийде готовий до «ґрунтовних» дискусій.

У четвер у Міжнародному агентстві з атомної енергії оприлюднили черговий звіт щодо Ірану, в якому, зокрема, констатували, що Іран, як Тегеран уже повідомляв раніше, почав встановлювати новітні центрифуги на своєму головному збагачувальному заводі в Натанзі.

Переговори Ірану зі світовою спільнотою щодо його суперечливої ядерної програми тривають уже давно і досі безрезультатно.

Такі переговори окремо ведуть, із одного боку, МАГАТЕ (останнє коло завершилося 14 лютого), з іншого – п’ять постійних членів Ради безпеки ООН (Велика Британія, Китай, Росія, США і Франція) та Німеччина (попереднє коло відбулося ще в червні минулого року, наступне призначене на 26 лютого в Алмати в Казахстані).

У світі побоюються, що ядерна програма Ірану має приховану мету створити ядерну зброю, і вимагають припинити цю програму. Іран заперечує це і відкидає вимогу, але доказів суто мирного, за його твердженням, характеру його ядерної програми, яких вимагає світова спільнота, не надає.
XS
SM
MD
LG