Доступність посилання

ТОП новини

На Банковій вимагали дієвого закону проти дискримінації (ВІДЕО)


Громадські активісти вимагають дієвого законодавства проти дискримінації
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Активісти правозахисних громадських організацій у день саміту Україна–ЄС провели мітинг під будівлею парламентських комітетів вимагаючи дієвого антидискримінаційного закону. Кілька осіб, уособлюючи різні дискриміновані групи, звертались до людини у суддівській мантії, однак отримували від неї відмову, мовляв, чинний закон не дозволяє їм чимось зарадити.

«Цей перформанс демонструє не бездіяльність, а відсутність інструментів для захисту таких людей, як представники ЛГБТ-спільноти. Моя маска аноніма представляє таких людей. Вони не можуть показати своє обличчя, вони невидимі у нашому суспільстві. Також тут вагітні жінки, мігранти, люди з іншими релігійними поглядами, і ми прийшли для того, аби актуалізувати цю проблему і заявити сьогодні про неї», – розповів один із учасників акції, який закривав обличчя.

Минулого тижня у Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до чинного закону проти дискримінації, розповіла учасниця акції співкоординатор Коаліції з протидії дискримінації Ірина Федорович. Учасники акції передали у Комітет з прав людини звернення із пропозицією створити робочу групу, куди увійшли б експерти з Мін’юсту, офісу омбудсмана і громадських організацій. Вони повинні впевнитися, що зміни до закону зроблять його більш ефективним.

«У цьому законі, окрім не дуже правильного визначення дискримінації та її видів, крім обмеженого переліку характеристик, за якими можна дискримінувати, бракує судового механізму. Це – дуже важливо, тому що у справах про дискримінацію позивачі мають дуже мало можливостей довести, що дискримінація справді відбулася», – пояснює правозахисниця.

За її словами, на сьогодні зафіксовано тільки дві справи, коли вдалося виграти «дискримінаційну» судову справу: одна стосувалась дискримінації за віковою ознакою, інша – відсутності пандуса в аптеці.
XS
SM
MD
LG