Доступність посилання

ТОП новини

Благодійні крамнички безхатченків


Благодійні крамнички безхатченків
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Благодійні крамнички безхатченків

Львів – Непотрібних людей і непотрібних речей немає, доводить громадська організація «Оселя». Меблі, одяг, посуд, будь-які інші речі отримують «друге життя» у львівській Майстерні добрих справ, а водночас допомагають прожити безхатченкам. Бо ці речі можна придбати у благодійних крамничках «Емаус-Оселя» у Львові і Винниках.

Благодійна крамничка – весела і кольорова. На полицях, вішаках сотні різних дрібничок: дитячі забавки, книжки, посуд, підсвічники, серветки, одяг, взуття, картини, меблі…

«Тут все цікаво, іграшки можна дітям купити, і для себе багато цікавих штучок. Купуємо сувеніри, рамки, які самі роблять діти. Тільки сюди бігаємо і купуємо. Навіть моя дитина каже, що це, мамо, не для продавця гроші, а для бідних людей», – розповіла жінка, яка є постійним покупцем.

Львів’яни люблять крамничку безхатченків

Ціни встановлені символічні – від п’яти гривень, а тому це радше благодійна пожертва. Найдорожчою є хіба що вручну розмальована таріль, яка коштує 50 гривень, але такі мистецькі витвори швидко розкуповують. Якщо комусь щось дуже впало в око, а не спроможна людина заплатити, то й подарують. За день крамничку відвідує щонайменше півсотні людей.

«Як тільки люди дізналися, що ми відчинились, то все несуть до нас різні речі, книги, посуд, техніку, одяг, взуття, іграшки. Те, чим уже не користуються, щоб не викидати, то приносять. Наші мешканці «Оселі» у Винниках, а також безхатченки це все ремонтують, відновлюють. Тобто є розуміння, що можна допомогти тим, хто опинився у складній ситуації у житті. Поділившись своїм, допоможеш іншим», – каже продавець Марія.

Якщо приносять стару техніку, то вже є такі клієнти крамниці, які пропонують допомогу, щоб відремонтувати. Кошти, зібрані з продажу товарів, ідуть на діяльність громадської організації «Оселя», де мешкають 20 безхатченків, а також щотижня 150 бездомних людей мають змогу безкоштовно пообідати.

«Оселя» дала шанс на життя

Товариш привів Геннадія в «Оселю» у 2003 році. Чоловік був після в’язниці, де провів 10 років, без засобів для існування і даху над головою. Пройшов в організації випробувальний термін, став одним із перших її мешканців і донині з «Оселею». Внаслідок хвороби чоловік залишився без ноги. Сьогодні він має кімнату в соціальному гуртожитку від організації, де й розташована благодійна крамниця, а також ще й має можливість заробити на життя – розмальовує вручну тарелі. Каже, що невідомо, як би склалось його життя, якби 10 літ тому не знайшов притулок в «Оселі» у Винниках.

«Отак навчився сам малювати, колись у дитинстві мені добре вдавалося, міг учитися в художньому училищі, але життя склалось не так, як треба. Розмальовую лише тоді, коли маю настрій. Бо без доброго настрою не берусь малювати, не вийде. Це лише фарбу переводити», – говорить чоловік.

Громадська організація «Оселя» належить до міжнародного руху «Емаус», який у цілому світі збирає непотрібні речі, відновлює їх і продає, чим заробляє на утримання спільноти безхатченків. Щодня вантажна машина їздить Львовом і збирає від городян меблі, одяг, посуд та інші речі, які можуть ще комусь послужити, а не валятимуться у смітнику.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG