Доступність посилання

18 Листопад 2017, Київ 10:49
Безрезультатно завершилося у вівторок перше коло голосування у Ватикані, де обирають нового Папу Римського. Оглядачі не сподівалися, що нового понтифіка оберуть уже в перший день, адже успішний кандидат має набрати дві третини голосів. Кардинали голосуватимуть двічі на день доти, доки не виберуть найдостойнішого, про що світ дізнається після появи білого диму з комина Сикстинської капели.

Пролунали останні молитви, співи та звуки органної музики, перш ніж у вівторок о 17:34 вечора за центральноєвропейським часом важкі двері Сикстинської капели зачинилися за останнім зі 115 кардиналів, які обиратимуть наступного голову Римо-католицької церкви.

Нові вибори папи були призначені після несподіваного зречення папського престолу Бенедиктом XVI минулого місяця. Новий Папа поведе Вселенську церкву у непростий час, бо церква потерпає від скандалів, пов’язаних із сексуальним насильством, бюрократичної боротьби, фінансових труднощів та від зростання секуляризму в Європі.

Говорячи з пресою напередодні конклаву, південноафриканський кардинал Вілфрід Фокс Нап’є заявив, що у справі обрання наступного Папи не буде поспіху.

«Це важливий історичний момент, і нам потрібно все зробити, як належить. Тому, я думаю, немає ніякого поспіху», – сказав африканський кардинал.
Чорний дим з комина Сикстинської капели, який означає, що нового Папу Римського ще не обрано
Чорний дим з комина Сикстинської капели, який означає, що нового Папу Римського ще не обрано

Серед кардиналів немає чітких фаворитів

Оглядачі зауважують, що серед кардиналів немає чітких фаворитів і що рівні шанси бути обраним мають і італійські кардинали, які б могли продовжити традицію італійського Папи, яка була перервана майже 35 років тому з приходом на престол Святого Петра польського Папи Івана Павла ІІ, і кардинали з Нового світу, адже саме там Вселенська церква тепер має найміцніші позиції. Так, Оділу Шерер із Бразилії міг би бути першим неєвропейським папою від часів Григорія III у восьмому столітті, який був сирійського походження.

Тільки чверть католиків нині живуть у Європі, тому зростає тиск вибирати понтифіка з інших частин світу, що принесе церкві іншу перспективу.

Латиноамериканських кардиналів більше турбують бідність і зростання євангельських церков, ніж сексуальні зловживання священиків, тема, що домінує на Заході. У той час як зростання ісламу є серйозною проблемою для церкви в Африці та Азії.

Усі, хто пов’язаний з процесом обрання Папи, включно з персоналом Ватикану, дали обітницю не розголошувати ніяких подробиць під страхом бути відлученим від церкви. Про обрання понтифіка, за традицією, сповістить дим із комина на даху Сикстинської капели. Білий дим означатиме, що Папу обрано, чорний, що голосування пройшло безрезультатно.

Середня трвалість останніх дев’яти конклавів складала трохи більше ніж три дні, і жоден не тривав більше ніж п’ять.
  • 16x9 Image

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG