Доступність посилання

ТОП новини

Банкова має два сценарії для переобрання Януковича президентом (огляд преси)


Київ – Доки опозиціонери виголошують чергові радикальні ініціативи, режим Януковича зміцнює свої позиції, стверджує «Український тиждень». Видання наголошує, що «поведінка правлячого режиму демонструє його чимдалі більшу зухвалість у прагненні узурпувати владу й унеможливити будь-яку критику». Свідчення цього, на думку видання, – заяви Миколи Азарова про ЗМІ, які висвітлюють не те, що потрібно, а також заступника генпрокурора Рената Кузьміна, який просуває ідею карати вже навіть не за наклеп, а за дифамацію. Тобто пропонують ввести кримінальну відповідальність за поширення не лише неправдивих, а й навіть і правдивих даних у випадку, коли вони «паплюжать честь» чи «компрометують» ту чи іншу посадову особу, політика, орган влади або ж державну інституцію. Таке формулювання може відкрити шлях для масових репресій за будь-яку критику, наголошує тижневик.

Банкова на волосок від спокуси вирішити проблему зміцнення влади позапарламентським шляхом, стверджує тижневик «Коментарі». Видання пише, що реальна відсутність у Верховній Раді не те, що конституційної, а й навіть стійкої більшості змушує владу змінювати тактику при збереженні стратегічної мети – обрання Віктора Януковича на другий президентський термін. Шанси вирішити «проблему-2015» в умовах електоральної демократії поступово тануть. Тому в Адміністрації президента стає більше прихильників вирішення цього питання через ревізію української Конституції. За даними тижневика, у верхах як базові розглядають два варіанти – м’який і жорсткий. Софт-сценарій передбачає зміни до Основного закону Конституційною асамблеєю. Жорсткий – вирішення потрібних владі питань через референдум. Видання нагадує, що саме з народних плебісцитів почав свій шлях до авторитаризму Олександр Лукашенко. Докладніше про це йдеться в статті «Чим загрожують ігри з Конституцією».

Фінансування науки в Україні останніми роками опустилося до рівня слаборозвинених країн Африки. Тим часом, як наголошує тижневик «Дзеркало тижня», істотно збільшилися витрати з державної скарбниці на утримання силових структур, Генпрокуратури, держапарату та деяких сировинних галузей. Про конкретні цифри, а також причини і наслідки йдеться в статті «Капутологія для всіх, або Наука – влада – бізнес: лебідь, щука і рак?».

Наскільки нудним, передбачуваним і тихим було б життя в Україні, якби не політики та їхнє оточення, які з року в рік не втомлюються робити до болю смішні дурниці і просто дивні вчинки, переконує тижневик «Кореспондент». Щороку видання напередодні Дня сміху знаходить десятки цих неймовірних витівок. Видання пропонує свою версію першої десятки. Самі фігуранти першоквітневого рейтингу «Кореспондента» зазвичай не бачать в своїх діях приводу для сміху. Тим не менш редакція вірить, що матеріали про них допоможуть його героям поглянути на себе з боку, а читачі – не втратять почуття гумору в місцевих реаліях. Про найексцентричніші вчинки Михайла Добкіна, Віктора Януковича, Володимира Путіна, Владислава Каськіва, Наталії Королевської, Влади Прокаєвої та інших розповідається в статті «Стоп-10».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG