Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Пакистані зняв колишнього президента з виборів


Первез Мушарраф із виборчим маніфестом своєї партії, 15 квітня 2013 року
Первез Мушарраф із виборчим маніфестом своєї партії, 15 квітня 2013 року
Виборчий суд у Пакистані остаточно зняв сьогодні з травневих парламентських виборів кандидатуру колишнього президента Первеза Мушаррафа.

Виборчий трибунал Вищого суду міста Пешавара скасував реєстрацію документів Мушаррафа в останньому з чотирьох виборчих округів, де він намагався зареєструватися, окрузі Читрал у провінції Хайбер-Пахтунхва.

Адвокат колишнього президента заявив, що оскаржить цю ухвалу у Верховному суді Пакистану.

Раніше Мушаррафа так само зняли з реєстрації ще у трьох виборчих округах – у столиці Ісламабаді, найбільшому місті Карачі й окрузі Касур у провінції Пенджаб.

Суди підтримали позицію позивачів проти кандидатури колишнього президента, що проти нього нині розглядається кілька судових справ.

Зокрема, його звинувачують в антидержавній діяльності на посаді президента, а також у можливій причетності до вбивств відомих політиків.

69-річний нині Первез Мушарраф минулого місяця повернувся до Пакистану по чотирьох роках життя у вигнанні і збирався балотуватися в парламентських виборах, призначених на 11 травня.

1999 року генерал Первез Мушарраф захопив владу в Пакистані військовим переворотом, відтак керував країною як президент, обіймаючи одночасно ще низку державних і військових посад, до 2008 року, коли був змушений піти у відставку під тиском усе сильнішої опозиції.
XS
SM
MD
LG