Доступність посилання

ТОП новини

Із місією Європарламенту хочуть дружити і влада, і опозиція


Київ – Спостерігачі від Європарламенту Пат Кокс та Александр Квасневський 22 квітня мають зустрітися зі спікером Верховної Ради Володимиром Рибаком. Про це повідомила прес-служба парламенту. Співпрацю з учасниками наглядової місії схвально сприймають як представники влади, так і опозиціонери.

Керівництво Європейського парламенту визнало місію успішною і вирішило продовжити її до вересня, тому що візити спостерігачів сприяли розвитку не тільки українсько-європейських, а й внутрішніх українських відносин.

«Звичайно, в мандат цієї місії і надалі входитимуть судові справи, пов’язані із колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко», – розповів Радіо Свобода прес-секретар Європейської комісії в Україні Давід Стулік.

Однак про подробиці запланованого візиту і зустрічі він говорити не став.

Це означає, що ЄС схвалює дії партії влади – Лук’янов

Українська сторона всіляко намагалася продовжити дію місії, вважає науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

«Ця місія, в тому вигляді, в якому вона існує, дозволяє обом сторонам створити відчуття наявності хоча б якогось процесу. Інша справа –доцільність роботи саме в такому форматі можлива лише за умов, коли є певні надії на зміни на краще. От, власне, події останніх тижнів додали певних аргументів тим, хто розраховував на зміни на краще. Саме тому місію і було продовжено, бо інакше була стовідсоткова ймовірність, що поставили крапку вже минулого тижня» , – зазначає експерт.

У рамках місії спостерігачі приїжджали в Україну 14 разів, зустрічалися із президентом, прем’єром, генпрокурором та лідерами опозиції. Однак з головою Верховної Ради Пат Кокс і Александр Квасневський проводитимуть зустріч уперше, зауважує член української частини комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС депутат-регіонал Владислав Лук’янов. Тому, за його словами, під час зустрічі з’ясується, у якому форматі діалог вестимиться надалі.

«Я думаю, парламентським силам це дає інформацію про те, що рішення, які було прийнято українською владою, позитивно сприймаються, і потрібно продовжувати конструктивну роботу», – вважає Владислав Лук’янов.

Без звільнення Тимошенко не буде асоціації – Кириленко

Якщо не звільнять Юлію Тимошенко – не бачити Україні угоди про асоціацію з ЄС, попри схвалення Європою певних кроків нинішньої влади, переконаний член комітету з питань європейської інтеграції депутат від «Батьківщини» Іван Кириленко. За його словами, «Кокс і Квасневський – це дуже потужна європейська підтримка, дуже потужна».

Місія Кокса і Квасневського загалом спрямована на вирішення проблем, які європейці вважають вибірковим правосуддям щодо представників політичної опозиції. В червні минулого року вони стали спостерігачами від Європейського парламенту за судовими процесами над екс-прем’єром Юлією Тимошенко. Пізніше їхній мандат розширили: крім справ Тимошенко, вони також спостерігали за справами колишнього голови МВС Юрія Луценка й колишнього тимчасового виконувача обов’язків міністра оборони Валерія Іващенка.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG