Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція знайде пояснення будь-яким своїм поразкам? (Огляд преси)


Київ – Опозиція сьогодні слабка ідеологічно. Вона більше імітує боротьбу, ніж демонструє системний підхід, стверджує газета «День». І те, що в опозиціонерів називається політичною боротьбою, насправді є кризою стосунків і поглядів. Голосування за недовіру урядові тому яскраве підтвердження, наголошує видання. І зауважує, що, скажімо, «Свобода» у цьому випадку показала стовідсотковий результат: вона забезпечила і присутність, і позитивне голосування своїх депутатів. Тому не треба дивуватися, куди і як перетікають голоси. Безпринципність решти опозиції радикалізує виборця. Сьогоднішня українська опозиція навчилася не помічати проблем та знаходити безглузді пояснення будь-яким своїм поразкам. Експерт видання називає дев’ять помилок, яких допустилися опозиціонери за шість місяців роботи Верховної Ради. Зокрема, погодилися на відмову від переможних результатів опозиційних кандидатів на п’яти мажоритарних округах, позбавили цих хлопців законних місць в парламенті України. А ще опозиційні лідери попри гучні гасла беззубо підкорилися незаконному рішенню суду щодо позбавлення депутатського мандата Власенка, чим фактично підставили під удар будь-якого опозиційного депутата парламенту. Про інші прорахунки опозиції йдеться у статті «Криза смислів, або Чи здатна опозиція наповнити свої гасла».

У момент, коли українська опозиція намагалася відправити у відставку Миколу Азарова, експерти Міжнародного валютного фонду саме уточнювали свої прогнози щодо економічної ситуації в Україні. Як інформує газета «Україна молода», МВФ погіршив прогнози зростання ВВП України до 0%, відтак черговий транш кредиту «стенд-бай» країні поки не світить.

У цьому ж числі «Україна молода» пише, що складна й неоднозначна ситуація у фінансовому секторі України призводить до того, що його учасники порушують фундаментальні закони цього бізнесу – зокрема, правило «гроші люблять тишу». Так, нещодавно один iз банків подав позов до суду проти видавця «Економічних відомостей». Сума позову – один мільярд гривень за матеріал, який інтернет-видання... передрукувало з газети «Дзеркало тижня». Для України це прецедент: зазвичай банки, успішність яких залежить від лояльності клієнтів, не дозволяють собі кроків на кшталт боротьби з пресою, адже такі дії суттєво погіршують репутацію самої установи. Однак, як зауважує газета, випадок, коли банк банкрутить ЗМІ, також може стати прецедентом у державі. Але прецедентом зі знаком «мінус», який показує, що з пресою в Україні можна успішно боротися гривнею. Заголовок публікації – «Мільйони для банкіра».

Федерація роботодавців України презентувала Національний реєстр контрольних органів. Згідно з даними документа, український бізнес контролює 70 державних інспекцій і служб, 44 із котрих мають право під час перевірки закрити підприємство. Докладніше з проблемою знайомлять читачів «Вечірні вісті» у статті «Щодня – мільярд. Простоювання нормальне!».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG