Доступність посилання

ТОП новини

Журналісти ТВі не захотіли ставати «баранами» у грі «пастухів» – Луканов


Юрій Луканов
Київ – Після того, що сталося на ТВі, цей телеканал втратить довіру глядачів. Про це заявив в ефірі Радіо Свобода голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов. Водночас він наголосив, що
чи не вперше в історії України журналісти виявили свою принциповість у ситуації «нецивілізованої», на думку Луканова, зміни власника ЗМІ. Напередодні з ТВі звільнилося понад три десятки співробітників. Таким чином вони висловили протест проти дій нового керівництва телеканалу.

Тиждень тому на сайті ТВі з'явилося повідомлення про те, що гендиректором призначено Артема Шевченка, а новим інвестором став американський бізнесмен українського походження Олександр Альтман. Багаторічний інвестор ТВі Костянтин Кагаловський і гендиректор Наталія Катеринчук заявили про рейдерське захоплення каналу.


– На Вашу думку, як розвиватимуться події на ТВі після того, як понад три десятки співробітників звільнилися з цього телеканалу?

– Ми вже мали аналог (того, що сталося на ТВі). У дещо іншому медіахолдингу була газета «По-київськи» і не тільки вона – там була низка видань у регіонах зі схожими назвами. І через інтриги у цьому холдингу (це має стосунок до холдингу Ігоря Коломойського), власне, цю газету закрили. І колектив звільнився. Тим часом відкрили нову газету, яка недовго проіснувала і благополучно закрилася. Очевидно, що засіб масової інформації з такою підірваною репутацією існувати не може. Тобто, формально ТВі, може, і залишиться в ефірі, але тієї довіри, того рейтингу у глядачів він уже не матиме.

– А з іншого боку, так звані «корпоративні суперечки» трапляються у тих чи інших ЗМІ нерідко. Недавно на одному із основних українських телеканалів «Інтер» помінялися власники, і ніхто звідти не пішов із журналістського колективу. Можливо, нехай власники ці корпоративні суперечки вирішують, а телеканал і його співробітники працюють? Є логіка в таких твердженнях?

– По-перше, зміна власника має відбуватися у цивілізований спосіб. Але, коли одного ранку телеканал оточує посилена охорона, не пускає до офісу співробітників, то це не є цивілізованим способом розв’язання конфлікту чи проблеми. І тому співробітники, очевидно, не захотіли ставати такими собі «баранами» у грі «пастухів». Вони стали чи не вперше в історії ЗМІ в Україні самостійним гравцем і засвітили свою позицію. А нове керівництво ТВі, на мій погляд, повелося неадекватно, вони почали не визнавати створений на телеканалі осередок Незалежної медіа-профспілки України, хоча це (невизнання) було явним порушенням закону.

Нове керівництво ТВі, на мій погляд, повелося неадекватно, вони почали не визнавати створений на телеканалі осередок Незалежної медіа-профспілки України, хоча це було явним порушенням закону
– Тобто, Ви, як голова Незалежної медіа-профспілки України, вважаєте, що спроба створити на телеканалі ТВі осередок була законною?

– Це право гарантовано цілою низкою законів. Є заява з цього приводу Незалежної медіа-профспілки України, оприлюднена на «Телекритиці». Там вказано на цілу низку порушень законів, міжнародних конвенцій (порушень проти журналістів ТВі). Колектив має повне право створити осередок Незалежної медіа профспілки і колектив не повинен це узгоджувати з керівництвом телеканалу. Тому це було брутальне порушення закону з боку власників. І, можливо, це була одна з крапель, що переповнили чашу.

– Чи мають рацію ті критики, які стверджують, що після такого розвитку подій на ТВі в Україні не залишилося жодного телеканалу, який зможе доносити точку зору опозиції. Таке твердження є справедливим чи це перебільшення?

– Є ще і «П’ятий канал», і будемо сподіватися, що там закладена певна традиція і менеджери каналу розуміють, що якщо раптом він стане однобоким, то втратить довіру, репутацію і таке інше. Але реально справді ситуація є досить критичною. Це справді так.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG