Доступність посилання

ТОП новини

У Росії відбувається перехід до відверто тоталітарної держави – експерт


У Росії відбувається перехід до тоталітарного режиму, заявляють опоненти російського президента Володимира Путіна, чий перший рік після третьої інавгурації вони відзначили новими протестами. Однак, незважаючи на падіння популярності влади Путіна, рівень підтримки його в суспільстві залишається достатньо високим, а протести опозиції надто розпорошені, щоб впливати на владу, говорять соціологи.

На третій президентський термін Володимир Путін повернувся 7 травня 2012 року після того, як здобув перемогу на виборах, які його супротивники вважали сфальсифікованими. Як і рік тому, цього року на вулицю вийшли протестувальники, які звинувачують режим Путіна в корупції, використанні судової влади для власного збагачення та придушенні опонентів й узурпації влади.

Володимир Путін неодноразово відкидав звинувачення в тому, що численні судові справи проти його опонентів є політично мотивованими. Але один з ідеологів протестного руху політолог Андрій Піонтковський говорить, що показові процеси над опонентами є частиною програми побудови диктатури.

Настає новий етап в історії Росії – перехід від авторитарної держави до відверто тоталітарного
Андрій Піонтковський
«Настає принципово новий етап в історії Росії – перехід від авторитарної держави до відверто тоталітарного. Родова ознака усіх тоталітарних режимів – це показові процеси. Це 1937 року, це ті процеси, які Сталін не встиг організувати в 1953-му, це ті суди, які організовує зараз Путін. Дуже уважно влада дивиться на сьогоднішні мітинги і марші протесту. Якщо не буде серйозного громадянського спротиву, якщо влада вирішить, що товариство «проковтує» показові процеси, то президент-узурпатор піде напролом», – зазначив Піонтковський в інтерв’ю Російській редакції Радіо Свобода.

Росіяни розчаровані, але не згуртовані

Директор єдиного незалежного соціологічного інституту «Левада-центр» Лев Гудков говорить, що популярність Володимира Путіна стабільно зменшується.

Він втрачає підтримку, причому стабільно і не перший рік
Лев Гудков
«Він втрачає підтримку, причому стабільно і не перший рік. Це почалося в серпні-вересні 2008 року, коли був пік підтримки. Тоді його діяльність схвалювали 87% населення. З того часу ми зауважуємо повільне падіння популярності та посилення негативного ставлення», – говорить російський соціолог, який додає, що публікація об’єктивних показників зниження популярності Путіна вже викликала гнів з боку Кремля на адресу його центру.

Кремль відчуває розчарування виборців. У вівторок президент Росії Володимир Путін піддав критиці уряд за затримки в реалізації заходів щодо стимулювання економічного зростання і недоробки в області пенсійної реформи.

Опитування свідчать, що 35% росіян вважають, що влада «діє у власних інтересах». Але підтримати протести опозиції росіяни не поспішають з різних причин. Одні перехожі на вулицях Москви відповіли, що не бачать ясних цілей опозиції, інші говорять, що опозиція взагалі не має шансів у нинішніх умовах.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG