Доступність посилання

ТОП новини
24 листопада 2020, Київ 12:11

У Раді зареєстрували постанову про відзначення річниці Норильського повстання


Норильське повстання 1953 року, Норильск. Українські політв'язні під час роботи на кам'яному кар'єрі, 1955 рік (фото з Архіву Центру досліджень визвольного руху)
Народний депутат з фракції «УДАР» Валентин Наливайченко зареєстрував у Верховній Раді проект постанови про відзначення 60-ї річниці Норильського повстання на державному рівні.

Як повідомили у прес-службі УДАРу, зокрема, Наливайченко пропонує уряду утворити оргкомітет, розробити і затвердити план заходів з підготовки, проведення та фінансування відзначення 60-річчя Норильського повстання, Державному комітету телебачення і радіомовлення – забезпечити висвітлення у ЗМІ заходів, присвячених 60-річчю Норильського повстання, організувати тематичні радіо- та телепередачі.

Цього року виповнюється 60 років з часу Норильського повстання – події, яка стала проявом ненасильницького опору тоталітарній системі. Повстання в Норильському концтаборі (Таймирський, а тепер Долгано-Ненецький округ Красноярського краю Росії) розпочалося 25 травня 1953 року й тривало до 4 серпня 1953 року. Участь в повстанні взяли близько 20 тисяч політичних в’язнів, представників 86 національностей. У Норильському повстанні відстоювали власні права та свободи і українці, яких було понад 70% від загальної кількості в’язнів.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG