Доступність посилання

Голова МЗС Литви: від справи Тимошенко залежить ставлення деяких країн ЄС до угоди про асоціацію


Лінас Лінкявічус, архівне фото
Лінас Лінкявічус, архівне фото
Від вирішення справи колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко залежить ставлення деяких країн Європейського союзу до підписання угоди про асоціацію з Україною, заявив у неділю міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.

«І в Берліні, і в Парижі, так само, як і в Києві, ми говорили про те, що має бути прогрес у трьох основних сферах, про які всім відомо. А якщо говорити детальніше, то питання Юлії Тимошенко в деяких країнах сприймають як символ. Це може подобатися чи ні, але це факт, так це сприймається. Від того, як вирішиться ця проблема, і залежить ставлення цих країн (до підписання угоди про асоціацію)», – сказав він в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

На уточнювальне запитання, чи йдеться про поліпшення ситуації з Тимошенко, чи про її звільнення, міністр повторив, що «для деяких його колег це символ».

«Ув’язнення колишнього політичного опонента, незважаючи на всі аргументи, виглядає, м’яко кажучи, не дуже добре, навіть дуже погано. І поліпшення умов – це лише фрагмент. Суть не в цьому. Звісно, найкраще, якщо питання вирішилося б звільненням, тим паче що ми знаємо, що стан її здоров’я не дуже добрий», – додав він.

Лінкявічус висловив упевненість, що Україна «має зняти всі сумніви з приводу вибіркового правосуддя».

«Найкраще вирішення цього питання – звільнити, щоб не було більше забобонів, які існують (стосовно України). Треба дивитися на факти тверезо і сприймати їх так, як вони є, а не представляти їх кращими, як хочеться», – сказав голова зовнішньополітичного відомства Литви.

Розв’язання Україною проблеми вибіркового правосуддя є однією з трьох умов, які визначив Європейський союз і виконання яких дасть можливість підписати угоду про асоціацію між Україною і Євросоюзом до призначеного на листопад саміту програми ЄС «Східне партнерство» у Вільнюсі, столиці Литви, яка у другому півріччі головуватиме в ЄС.
XS
SM
MD
LG