Доступність посилання

ТОП новини

Фігурантам «Болотної справи» висунули звинувачення


Москва – У Росії набирає обертів справа про протести на Болотній площі Москви, що сталися у травні минулого року. Лідерам опозиційної організації «Лівий фронт» Сергію Удальцову і Леонідові Развозжаєву пред’явили звинувачення. Викраденому в Києві Развозжаєву загрожує до десяти років позбавлення волі.

Слідчий комітет Росії пред’явив остаточне звинувачення одному з лідерів опозиційної організації «Лівий фронт» Леонідові Развозжаєву. Як повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода його адвокат Руслан Чанідзе, слідчі дії із підзахисним тривали понад п’ять годин, і опозиціонерові «пред’явлено звинувачення у трьох злочинах».

«Леонідові пред’явлені звинувачення в остаточній редакції, думаю, що в остаточній. Відповідно – організація масових заворушень 6 травня. Також замах на масові заворушення та незаконне перетинання кордону. Найтяжча стаття – до десяти років позбавлення волі, замах – там менше. 322-а стаття – незаконний перетин кордону – до двох років позбавлення волі. Якщо його визнають винним, то яке покарання суд призначить – я не знаю», – каже адвокат.

Викрадення чи незаконний перетин кордону?

Слідчі дії із Леонідом Развозжаєвим продовжать у п'ятницю. Наприкінці жовтня минулого року Развозжаєва затримали у Києві й потім перевезли на територію Росії. Развозжаєв і його прихильники заявили про викрадення. Російські спецслужби закиди у викраденні відхиляють і у свою чергу звинувачують опозиціонера у незаконному перетині кордону.

У середу слідство висунуло також звинувачення у справі про заворушення на Болотній площі в Москві 6 травня 2012 року й лідерові «Лівого фронту» Сергієві Удальцову. Однак говорити про те, що висунуте звинувачення остаточне, було б неправильним, пояснив Радіо Свобода адвокат Удальцова Микола Полозов.

«Удальцову пред’явили звинувачення за двома епізодами. Перший – організація масових заворушень. А другий епізод – це замах на організацію масових заворушень. У рамках пред’явлених звинувачень запобіжний захід Удальцову не змінився – він так само залишається під домашнім арештом. У ЗМІ пройшла інформація, що це звинувачення в остаточній формі. Це не так – слідство ще триває, тому зараз говорити з упевненістю, що на цьому слідство зупиниться, поки, на жаль, можливості немає», – каже адвокат опозиціонера.

Підставою для звинувачень Развозжаєва і Удальцова став нібито документальний фільм, показаний на російському телеканалі НТВ, «Анатомія протесту-2». За версією авторів фільму, а відтак і слідства, Сергій Удальцов і Леонід Развозжаєв під час зустрічі в Мінську з грузинським політиком Ґіві Тарґамадзе займалися підготовкою масових заворушень. І Удальцов, і Развозжаєв, і Тарґамадзе відкинули звинувачення у порушенні законів Росії.

Процес над 12 в'язнями «Болотної справи» вже розпочався. Розгляд справи по суті призначено на 24 червня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG