Доступність посилання

ТОП новини

Для кримського віце-прем’єра журналісти збирають п’ятаки


П'ятаки до віце-прем’єра у банці, Сімферополь, 20 червня 2013 року
Сімферополь – Три тисячі гривень моральної шкоди і майже 600 гривень судових витрат першому віце-прем’єр-міністрові кримського уряду Павлові Бурлакову мають виплатити журналісти інтернет-видання «Аргументи тижня – Крим». За рішенням Центрального районного суду Сімферополя, вони також мусять видалити публікацію «Гуртожиток як пристанище для кримських VIPів. Історія Павла Бурлакова», що вийшла у цьому виданні у листопаді минулого року. Журналісти готують апеляцію, а громадські активісти розпочали акцію на підтримку інтернет-видання, яке одне з небагатьох у Криму критикує місцевий уряд.

Минулорічна стаття журналістки Ганни Андрієвської в «Аргументах тижня – Крим» викликала різку реакцію її героя – першого заступника голови Ради міністрів АРК Павла Бурлакова. Той поскаржився на журналістку і видання до Служби безпеки України та міліції. Правоохоронці розпочали за заявою урядовця кримінальне провадження, результати якого досі не відомі.

У публікації йшла мова про те, що посадовець зареєструвався у відомчому гуртожитку в селищі Комсомольське під Сімферополем, отримав там кімнату, але не проживав у ній. Віце-прем’єр розцінив це як втручання в особисте життя і розкриття конфіденційної інформації, а тому
звернувся ще й до суду.

Процес тривав кілька місяців і, зрештою, 19 червня, саме у день 50-ліття позивача, суддя Ілля Іщенко визнав, що журналісти розкрили конфіденційну інформацію фізичної особи, і позов іменинника задовольнив частково. Вимогу віце-прем’єра надрукувати вибачення і три місяці тримати його як головний матеріал сайту суд усе ж відхилив.

Суд не дослідив важливість теми для суспільства – журналісти

У виданні повідомили, що готують апеляцію, оскільки вважають рішення суду незаконним. Головний редактор «Аргументів тижня – Крим» Заїр Акадиров назвав його також «абсурдним».

​«Законодавство не передбачає таке формулювання, як видалення матеріалу із сайту. І взагалі, наскільки мені відомо, це перше в Україні подібне рішення суду», – зазначив Заїр Акадиров. На його думку, таке рішення є формою цензури і втручанням у діяльність мас-медіа.

Законодавство не передбачає таке формулювання, як видалення матеріалу із сайту
Заїр Акадиров
Автор статті Ганна Андрієвська погоджується: якщо рішення набере чинності, то «наступною буде заборона писати про Межигір’я». За її словами, суддя діяв некваліфіковано, не звернувши увагу, що публікація була не про звичайну фізичну особу, а про посадовця найвищого першого рангу і про використання ним комунального майна.

Якщо рішення набере чинності, то наступною буде заборона писати про Межигір’я
Ганна Андрієвська
«У перебігу судового засідання не була досліджена важливість теми для суспільства. А якраз це є першочерговим, бо інформація про реєстрацію Бурлакова була оприлюднена саме тому, що вона є суспільно значущою», – заявила Ганна Андрієвська.

Збирають 60 тисяч п’ятаків вагою 258 кілограмів

Український медіа-юрист Тетяна Котюжинська каже, що вже багато років в Україні застосовуються і є частиною вітчизняного законодавства норми Європейської конвенції і практика Європейського суду з прав людини. Вони обмежують рівень захисту приватності особи і захисту конфіденційної інформації щодо політиків та чиновників, чиї дії чи рішення впливають на життя великої кількості людей.

«І коли ми бачимо, що в якомусь конкретному рішенні ці законодавчі норми не застосовані, то ми можемо стверджувати – це рішення є незаконним і, як правило, ухвалюється під тиском. Ми маємо публічно ставити питання, щоб було проведено належне розслідування, що ж вплинуло на те, що суд не застосував чинні норми українського законодавства і практику Європейського суду (з прав людини)?» – вважає Тетяна Котюжинська.

Що ж вплинуло на те, що суд не застосував чинні норми українського законодавства і практику Європейського суду (з прав людини)?
Тетяна Котюжинська
Павло Бурлаков судове рішення ніяк не коментує і на телефонні дзвінки не відповідає. В урядовій прес-службі теж від коментарів відмовилися і повідомили, що перший віце-прем’єр перебуває у відпустці і на роботі з’явиться лише наступного тижня. За неофіційними даними, урядовець відпочиває за кордоном. Водночас адвокат позивача на оголошення судового вердикту не з’явився.

Тим часом у Сімферополі журналісти і громадські активісти розпочали акцію «Дай Бурлакову по п’ятаку», яку організували на захист інтернет-видання «Аргументи тижня – Крим» та Ганни Андрієвської. У рамках акції, яка спершу почалася в соціальних інтернет-мережах, проходить збір коштів для відшкодування моральної шкоди і судових витрат першому віце-прем’єр-міністрові уряду Криму Павлові Бурлакову. За даними ініціаторів акції, їм необхідно зібрати 60 тисяч 5-копійчаних монет вагою 258 кілограмів. Журналісти збираються вручити їх посадовцеві особисто.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG