Доступність посилання

11 Грудень 2017, Київ 03:27

Врадіївка заспокоюється. Арешти й допити міліціонерів тривають


Мітинг у Харкові в знак солідарності з жителями Врадіївки, 5 липня 2013 року
На Миколаївщині в райцентрі Врадіївка від четверга припинилися протести. У справі зґвалтування, яка їх викликала, заарештували вже чотирьох осіб. За ґратами опинився і заступник начальника врадіївського райвідділку Михайло Кудринський, якого звинувачують у намаганні приховати злочин та перевищенні службових повноважень. Скарги на дії міліції три дні поспіль приймав заступник міністра внутрішніх справ Віктор Дубовик. Мешканці здебільшого задоволені, однак в разі тиску на учасників протесту обіцяють повстати знову.

Врадіївка з вечора 4 липня живе своїм звичним життям. Будівлю райвідділу МВС, яку 1–2 липня взяли штурмом жителі містечка, в четвер вранці пікетувало до 2000 осіб, разом із активістами об’єднань «Батьківщина» та «Свобода». Останні протестувальники розійшлися надвечір. Залишилася черга з тих, хто ніс заяви на злочинні дії міліції на прийом до заступника міністра внутрішніх справ Віктора Дубовика.

Серед них – і люди, які втратили близьких у застінках райвідділку. Одна з них – Віра Підгурська.

«Мого сина Олександра у 2011 році затримали, не пояснивши причин, – розповідає вона. – Не годували, не давали пити. Я принесла передачу – її забрали зі словами: «Поїсть, коли все зробить». Очевидно, вибивали покази. На сьомий день він повісився».

Перед цим у Врадіївці відбулося загадкове вбивство зі зґвалтуванням старшокласниці Аліни Поркул. У злочині були обвинувачені 14 чоловіків. Як стверджують правозахисники, 11 із них під катуваннями зізналися, троє загинули, а один із них покінчив життя самогубством.

Батько убитої 15-річної школярки Аліни Ігор Поркул у коментарі Радіо Свобода висловив думку, що її вбили ті ж правоохоронці Євген Дрижак та Дмитро Поліщук, на яких вказала нинішня жертва зґвалтування Ірина Крашкова.

«На тілі моєї дочки знайшли ті ж пошкодження, що й в Ірини», – каже він – це удар в ліву скроню й права щока, зірвані сережки. В обох забрали цінні речі. «Зошити моєї дочки потім знайшли, але без жодних відбитків пальців. Працювали ті, хто на цьому знається, люди говорили, що вбивця – Дрижак», – зазначив Ігор Поркул.


Інший місцевий житель, краєзнавець Анатолій Коваленко розповів, що старшокласниці з його гуртка боялися ходити на дискотеку, тому що до них чіплялися нетверезі міліціонери.

Зі свого боку, новопризначений керівник врадіївського відділку МВС Валерій Коба у розмові з Радіо Свобода сказав: «Запевняю, правоохоронці діятимуть лише в межах закону. Я хочу зібрати відділок в єдиний кулак. Відтепер міліціонери не вживатимуть алкоголю у формі чи під час роботи. Всі, хто нині працюють, пройдуть атестацію».

Підполковник Коба також сказав у коментарі, що учасники протестів і ті, хто зараз несе скарги на дії працівників МВС, не зазнаватимуть тиску з боку міліції.

Однак такого тиску уже зазнали журналісти: знімальні групи двох каналів забрали на допит після того, як вони намагалися взяти коментар у дружини колишнього керівника райвідділку.

Врадіївці: «Будуть мститися – ми знов повстанемо»

Самі ж мешканці здебільшого не бояться, що їх почнуть переслідувати правоохоронці після того, як увага ЗМІ до Врадіївки вляжеться.

«Вони на це не підуть, бо ми знову повстанемо, якщо вони порушать закон, і в міліції про це вже знають», – кажуть вони. Заступник міністра внутрішніх справ Віктор Дубовик пообіцяв, що учасників штурму міліції та протестів не пресуватимуть, бо «виявлені злочини правоохоронців були безпрецедентними». Обурення людей він вважає закономірним.

Водночас у Миколаївській обласній прокуратурі кажуть, що не закрили справи за фактом штурму райвідділку.

Міліціонери, яких везли на допит, постраждали в ДТП

У четвер президент Віктор Янукович заявив, що врадіївські проблеми тримає на особистому контролі й що міліціонерів-злочинців треба покарати разом із начальниками, які їх покривали.

У п’ятницю за покриття зґвалтування, яке скоїли його підлеглі, заарештували колишнього заступника начальника врадіївського райвідділку Михайла Кудринського. Відтак за ґратами вже четверо осіб. Слідство й перевірка роботи місцевої міліції тривають.

Однак не обходиться без певних курйозів. На світлофорі в Миколаєві зіштовхнулися дві міліцейські машини. В одній мчав на завдання підрозділ «Титан», а в іншій – на допит до обласної прокуратури їхали шість місцевих міліціонерів. Їхній мікроавтобус виїхав на червоне світло. Два водії та чотири пасажири обох машин отримали травми.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG