Доступність посилання

ТОП новини

Арбузов не дозрів до прем’єрського крісла


Київ – Сьогодні на засіданні Кабміну головуватиме не прем’єр Микола Азаров, який зараз у відпустці, а перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов. Відтоді, як він посів посаду першого заступника голови Кабміну, його розглядають як потенційного претендента в прем’єри. Утім, на думку експертів та політиків, за час, що минув з моменту призначення, перший віце-прем’єр не наблизився до посади голови Кабміну.

Відтоді, як Сергій Арбузов наприкінці минулого року залишив посаду голови Нацбанку та став першим віце-прем’єром, експерти стали називати його най вірогіднішим претендентом на прем’єрське крісло. Тоді політолог Вадим Карасьов в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що «на 2013 рік робиться така зв’язка: Азаров – прем’єр, Арбузов – перший віце-прем’єр, а десь наприкінці 2013 року Арбузов буде вже повноцінним прем’єр-міністром».

Зараз депутат-регіонал Андрій Пінчук зазначає, що питання про кандидатуру прем’єр-міністра повністю у компетенції глави держави.

«Звісно, півроку працюючи в уряді, досвіду набираєшся… Зараз Микола Янович на три тижні пішов у відпустку – от буде ще приклад, як Сергій Геннадійович справляється із роботою. Тим більше, що зараз час відповідальний – жнива», – зазначає депутат-регіонал.

Арбузов-прем’єр може розбалансувати регіоналів

Політолог Кость Бондаренко вважає, що за час роботи в уряді Сергій Арбузов не наблизився до крісла прем’єр-міністра з декількох причин. Зокрема, зараз у Віктора Януковича немає підстав порушувати баланс, що склався в його оточенні між старою і новою командами.

На думку політолога, за своєю впливовістю Сергій Арбузов не дуже поступається Миколі Азарову. Причому вага першого віце-прем’єра визначається не формальними повноваження, а неформальними зв’язками. Що ж до ефективності роботи першого віце-прем’єра, то Сергій Арбузов радше може похвалитися роботою в команді, ніж самостійними досягненнями.

«На посаді такого собі негласного директора-розпорядника парламенту він провів сім-вісім проектів. Але тут незрозуміло, де закінчується самостійна гра Арбузова, а де гра із колишнім директором-розпорядником парламенту Андрієм Клюєвим. Так само і в уряді: оскільки він багато що замикає на себе, то незрозуміло, де його особисті заслуги, а де – колективні», – каже Кость Бондаренко.

У тіні Сім’ї

Політолог Сергій Гончарук звертає увагу на те, що зараз фракція Партії регіонів далеко не одностайно підтримує урядові ініціативи, що свідчить про наявність серйозних розбіжностей всередині влади. За його словами, Сергій Арбузов «не може бути тією кандидатурою, яка сприятиме єднанню Партії регіонів».

Заступник голови фракції «Свобода» Андрій Мохник вважає, що йдеться не про впливовість самого Сергія Арбузова, як неформальної групи, до якої той належить – так званої Сім’ї. Однак, про його вміння організовувати результативні голосування в парламенті говорити немає підстав. І навіть на фракцію Партії регіонів він має обмежений вплив.

«Закон про векселі мусувався у Верховній Раді місяцями. І тільки втручання президента, який своїм авторитетом і, очевидно, жорстким словом зробило його результативним. Це свідчить про те, що групи впливу в Партії регіонів сьогодні можуть підпорядковуватися лише президенту», – зазначає Андрій Мохник.

Заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Пашинський дотримується схожої думки. За його словами, «Арбузов не більше, ніж виконавець».
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG