Доступність посилання

ТОП новини

Чи захистить Україна своїх чиновників, засуджених у Казахстані?


Київ – Державна компанія «Укрспецекспорт» надаватиме правову підтримку двом своїм співробітникам, засудженим 23 липня у Казахстані за хабарництво. «Ми вивчаємо правову можливість для повернення співробітників в Україну», – повідомили Радіо Свобода в компанії. Разом з тим МЗС і «Укрспецекспорт» не коментують звинувачень, висунутих українцям Школяренку та Хрульову, посилаючись на те, що ще не отримували вироку.

Співробітники державної компанії «Укрспецекспорт» Олександр Школяренко та Олександр Хрульов, яких затримали казахстанські правоохоронці, проходили у кримінальній справі Алмаза Асенова, колишнього керівника головного управління озброєнь Міністерства оборони Казахстану. У вівторок, 23 липня, суд звинуватив Асенова в отриманні хабара у розмірі 200 тисяч доларів і засудив його до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна й позбавленням генеральського звання. Представники «Укрспецекспорту» отримали по 6 років ув’язнення.

У матеріалах казахстанських журналістів, зокрема Ердена Карсибекова, йдеться про те, що представники «Укрспецекспорту» могли дати хабар казахстанському високопосадовцеві за невиконання українською стороною робіт із капітального ремонту військового літака Ан-72. Це пов’язують із катастрофою Ан-72 у грудні минулого року, в результаті якої загинули керівник прикордонної служби Казахстану Турганбек Стамбеков, його дружина та ще 25 військових.

Українські чиновники дотримуються… тиші

Поки українські відомства не дають ніяких коментарів по суті справи проти співробітників «Укрспецекспорту», посилаючись на те, що ще не отримали вирок суду з Казахстану.

Заступник генерального директора ДК «Укрспецекспорт» Сергій Проскуркін взагалі відмовився від коментарів Радіо Свобода й порадив звернутися до прес-служби компанії.

Речник «Укрспецекспорту» Андрій Масальський наголосив, що компанія надає правову підтримку своїм співробітникам й клопотатиме про їхнє повернення в Україну.

«Державна компанія «Укрспецекспорт» ще не отримувала рішення казахстанського суду. Відтак ми не можемо коментувати даний документ. Подальші практичні кроки компанії з цього питання будуть здійснюватися у межах чинного законодавства України і Казахстану та відповідних міжнародних угод, зокрема Конвенції СНД із правової допомоги й правових відносин. Наразі ми вивчаємо правову можливість для повернення співробітників компанії в Україну», – сказав Масальський.

Допомогти українським чиновникам, засудженим за хабарництво в Казахстані, буде вкрай важко, якщо їхню провину було доведено у суді належним чином, вважає експерт з міжнародного права, міжнародник Григорій Перепелиця.

Якщо їх засуджують на підставі злочину, то МЗС ніяким чином не може вплинути на цю ситуацію
Григорій Перепелиця
«Якщо вони були засуджені незаконно, то тоді так, Україна має за них заступитися, і таке вже було. Приклади із засудженням наших моряків. У Лівії були ув’язненні наші працівники, фахівці після падіння режиму Каддафі. МЗС дуже активно працювало, щоб захистити їхні права або визволити з полону. У даному випадку, якщо склад злочину доведений, якщо їх засуджують на підставі злочину, то МЗС ніяким чином не може вплинути на цю ситуацію», – пояснив Перепелиця.

Співробітники державної компанії «Укрспецекспорт» були затримані в Казахстані у січні цього року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG